Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Дослідження забруднення повітря у Дарницькому районі м. Києва внаслідок антропогенного впливу Брав участь

Доданий
10.03.2020
Номер
927
Екологія

Дарницький район має найвищі у Києві рівні забруднення повітря, водних об’єктів і ґрунтів. Про це свідчить заключний звіт за проєктом "Екологічний десант", що був реалізований у межах Громбюджету-1 у 2017 році. Тому існує потреба глибше дослідити забруднення повітря, з'ясувати джерела, що його визначають.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
1 176 000 грн
Розрахунок бюджету
Локалізація
Загальноміський проект
Адреса установи/закладу, будинку
просп. Григоренка Петра, 14

Опис

Проблема

Під час температурної інверсії, зафіксованої у лівобережній частині Києва протягом серпня-вересня 2018 р. та серпня-вересня 2019 р. мешканці Дарницького району скаржилися на розлади здоров’я внаслідок концентрації токсичних речовин у повітрі. Тому наприкінці вересня 2019 р. вони заблокували завезення сміття на сміттєспалювальний завод «Енергія», оскільки саме його вважали найбільшим джерелом забруднення повітря у районі. Для розв'язання проблеми київська влада запланувала виділити кошти на модернізацію системи очищення викидів димових газів та реалізацію проекту міської системи моніторингу якості атмосферного повітря. Проте, невирішеним залишається питання визначення антропогенного впливу цього та інших підприємств на стан повітря у Дарницькому районі та у місті Києві загалом.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Пропонується дослідити антропогенний вплив забруднювачів на середовище Дарницького району на основі оцінки проб повітря з наступним моделюванням та інвентаризацією викидів. Моніторинг здійснюватиметься мобільною лабораторією, що багаторазово щодоби відбиратиме у контрольних точках проби повітря з урахуванням зміни метеоситуації – напряму та швидкості вітру, температури, вологості. На основі отриманих результатів буде створено інтерполяційну мапу ізоліній рівнів забруднень із зростанням градієнту з наближенням до джерела викидів. Моделювання здійснить установа з досвідом наукової роботи.

Ключові показники оцінки результату проєкту

1. Отримання достовірної інформації про вплив на стан довкілля сміттєспалювального заводу "Енергія" та інвентаризація його викидів. 2. Розв'язання конфлікту між владою і громадою міста щодо контролю негативного впливу виробничої діяльності заводу на довкілля. 3. Зростання на 50% обізнаності мешканців Дарницького району та на 25% киян в цілому про стан забруднення середовища міста.

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Соціальна ефективність полягає у: 1) зростанні рівня контрольованості місцевою владою та громадськістю діяльності підприємства-забруднювача; 2) підвищенні якості управлінських рішень місцевої влади у сфері контролю за станом навколишнього природного с; 3) отриманні об'єктивної інформації про стан забруднення міста від антропогенних чинників.

Бюджетна ефективність проєкту

Реалізація проєкту призведе до зростання видатків бюджету, оскільки протягом попередніх років вони проводилися у недостатньому обсязі.

Інформація щодо інноваційності проєкту

Подібний проєкт оцінки впливу підприємств-забруднювачів у Києві реалізується уперше. У ньому будуть використані сучасні методи моніторингу стану повітря та комп'ютерне моделювання забруднення з наступною інвентаризацією відходів.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

Очікуване фінансування становить 100%, враховуючи важливість проблеми забруднення середовища міста.

Інформація про співфінансування (співучасть) у проєкті

Не передбачається

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

1. Підготовчо-комунікаційний етап, на якому передбачається налагодження взаємодії між учасників. Тривалість 2 тижні. 2. Вимірювання антропогенного впливу шляхом збору проб повітря за різних погодних умов протягом трьох місяців. 3. Моделювання антропогенного впливу. Тривалість - місяць. 4. Підготовка звітів та документу для інвентаризації викидів та їх впливу. Тривалість - два тижні.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Під час реалізації проєкту можуть виникнути такі ризики: 1) неправильний вибір методики моніторингу та метрологічної обробки отриманих результатів; 2) комунікаційних непорозумінь між учасниками та неспроможність розробки спільного консенсусного звіту; 3) вибір недостатньо кваліфікованих та технічно забезпечених виконавців через єдиний кваліфікаційний показник відбору у системі державних закупівель (ціна).

Приклади схожих рішень (проєктів)

Громадський проект "Екологічний десант", реалізований у 2017 році (ГБ-1).

Відповідальні підрозділи

Управління екології та природних ресурсів КМДА, Відділ контролю за благоустроєм та охорони навколишнього природного середовища

Назва Команди проєкту

"За чисту "Енергію"

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Ні.

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Управління екології та природних ресурсів ВО КМР (КМДА)

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".