Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

РеаніМісто. НАУ Експертиза

Доданий
25.04.2021
Номер
1485
Дороги, транспорт

Раптова зупинка серця не обирає жертву. Ми хочемо зробити місто безпечним і підвищити шанси на виживання для кожного з нас. Наша мета – обладнати станції трамваю НАУ автоматичними зовнішніми дефібриляторами (АЗД). Ці апарати можуть «перезапустити» серце та повернути людину до життя. Також ми хочемо навчити персонал надавати першу допомогу при травмах та невідкладних станах.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
148 800 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Загальноміський проект
Адреса установи/закладу, будинку
вул. Борщагівська, 197

Опис

Проблема

Щороку близько 350000 раптових зупинок серця трапляється поза лікарнею у США (статистика в Україні відсутня). Після раптової зупинки серця людина живе ще 5-7 хвилин. А скільки часу потрібно, щоб швидка допомога доїхала та спустилась вниз у метро? 45% жертв раптової зупинки серця виживають, коли простий перехожий надавав допомогу. Кожна хвилина зволікання наближує до смерті. З листопада 2018 по січень 2019 року в київському метро померли семеро людей – не від травм, раптово і моментально. Кожному з них викликали швидку, часом поруч були небайдужі громадяни, які знали, як діяти у цій ситуації…Але маємо сім смертей, яким можна було запобігти. Так як метро – потенційно травмонебезпечний транспорт, саме йому варто стати прикладом для інших державних підприємств у вмінні надавати першу допомогу

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Пропонуємо встановити дефібрилятори (АЗД) на станції швидкісного трамваю та навчити працівників станцій надавати першу допомогу. АЗД повністю автоматичний, тому ним неможливо нашкодити здоровій людині. Користувач має ввімкнути його і наклеїти електроди на тіло постраждалого. Далі АЗД аналізує серцевий ритм і за потреби робить розряд самостійно. АЗД також може сказати робити непрямий масаж серця – тут і потрібні навчені працівники метро. АЗД може застосовувати будь-яка людина без медосвіти. Першу допомогу також може надавати будь-яка людина, що пройшла відповідні курси. Цей проект передбачає обладнання АЗД і навчання працівників 1 станції. Голосуйте і залучайте друзів, щоб АЗД і навчений персонал були на всіх станціях!

Ключові показники оцінки результату проєкту

Буде запроваджено систему фіксації та звітності про всі випадки надання допомоги. Результативність проекту буде оцінюватися за кількістю випадків надання першої допомоги працівниками Київпастрансу і кількість випадків використання АЗД. Ця інформація має щоквартально публікуватися на сайті Київпастрансу та слугуватиме для оцінювання успішності тренінгів з першої допомоги та їх удосконалення для підвищення якості надання допомоги.

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Дефібрилятори (АЗД) на станціях створюють «острівці безпеки» по всьому місту. Вміти надавати першу допомогу – нове правило етикету для киян. Проект зможе знизити смертність та зменшити наслідки нещасних випадків у метро. Результат проекту є загальнодоступним: будь-який пасажир швидкісного трамваю зможе скористатись дефібрилятором, адже це не потребує спеціальних знань, а якщо на станції станеться нещасний випадок, поруч завжди буде навчений першій допомозі працівник Київпастрансу з якісною аптечкою.

Бюджетна ефективність проєкту

Проект бюджетно ефективний.

Інформація щодо інноваційності проєкту

Проєкт інноваційний.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

148800

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

1.Внесення до внутрішньої нормативно-правової документації КП «Київпастранс» норм щодо: обов’язкового навчання та сертифікації з першої допомоги працівників метро, щорічної актуалізації знань та навичок з першої допомоги, регулярного оновлення вмісту аптечок відповідно до потреби 2.Проведення публічних закупівель послуг із навчання персоналу станцій швидкісного трамваю першій допомозі за стандартом (див додатки) 3.Проведення публічних закупівель товарів: А)автоматичні зовнішні дефібрилятори (АЗД) за стандартом; Б)аптечки першої допомоги (див. додатки). 4.Встановлення АЗД та аптечок, навчання та сертифікація персоналу станцій 5.Виготовлення та розміщення на станціях швидкісного трамваю інформаційних матеріалів 6.Моніторинг успішності проекту шляхом збору даних про випадки надання допомоги

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Підвищення цін протягом року. Передбачене 20% резервного бюджету. Невдале проведення тендерів. Передбачене аналізом ринку та проведенням аналізу цін по кожній позиції. Небажання чиновників реалізовувати проєкт.

Приклади схожих рішень (проєктів)

https://www.facebook.com/reanimetro

Назва Команди проєкту

Команда ім. станції швидкісного трамваю "Польова"

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Ні.

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Посилання на вебсторінку, або сторінку у соціальних мережах

https://www.facebook.com/reanimetro

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент освіти і науки

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".