Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Реставрація 10 історичних ліхтарів у підніжжя будинку №25 на Хрещатику Експертиза

Доданий
21.04.2021
Номер
638
Культура, туризм

Історичні ліхтарі, розташовані вздовж сходів у підніжжя будинку № 25 на Хрещатику, є важливим і упізнаваним естетичним елементом вулиці. За 70 років свого існування вони ніколи не реставрувались і вимагають відновлення втрачених елементів. Досвід реставрації ліхтарів Маріїнського парку показує, що реставрувати ліхтарі можливо та потрібно

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
1 137 600 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Загальноміський проект
Адреса установи/закладу, будинку
вул. Хрещатик, 25

Опис

Проблема

Хрещатик - центральна вулиця Києва, яка є візитівкою міста. Її прикрашено великою кількістю художніх елементів, зокрема - ліхтарями біля будинку № 25. Ліхтарі ніколи не реставрувалися і втратили частину декоративних елементів, а стан їх конструкцій невідомий. Майже навпроти КМДА ми ризикуємо втратити автентичні прикраси міста. Ліхтарі мають бути відреставровані за прикладом ліхтаря Маріїнського парку.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Команда проєкту коштом небайдужих киян вже відреставрувала один з автентичних ліхтарів Маріїнського парку і повернула його на місце. В результаті отримано не лише ліхтар. Ми довели можливість і доцільність реставрації історичних ліхтарів та декоративних деталей, знайшли майстрів та відпрацювали технології. Активісти ГО “Київські ліхтарі” готові передати весь наробок і технологію місту Києву, аби надалі характерні об’єкти культурної спадщини міста відновлювалися і поверталися на свої місця.

Ключові показники оцінки результату проєкту

Реставрація 10 ліхтарів, відновлення втрачених декоративних елементів

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Ліхтарі Хрещатика - невід'ємна частина культурної спадщини, вишуканого дизайну міського простору, творіння видатних архітекторів свого часу. Вони потрапили на безліч світлин та полотен художників, у кадри кінохроніки та кінофільмів. Їх збереження важливе для кожного киянина і підвищує туристичну привабливість міста.

Бюджетна ефективність проєкту

Не потребує подальшого фінансування

Інформація щодо інноваційності проєкту

В результаті роботи над реставрацією ліхтаря Маріїнського парку, ще в 2020 році всі деталі були відскановані в 3D. Пошкоджені і втрачені елементи декору відновлені. Отримано 3D моделі, які дозволять відливати втрачені елементи абсолютно аналогічні автентичним. Ліхтарі на Хрещатику мають аналогічний декор, який може бути відтворений з існуючих 3д моделей.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

1137600

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

1. Професійне очищення всіх деталей ліхтарів 2. Відновлення втрачених елементів з 3д моделей. 3. Професійне грунтування деталей. 4. Фарбування. 5. Відновлення електричної частини ліхтарів. 6. Реставрація опори. 7. Придбання плафонів на заміну втрачених

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Погіршення стану ліхтарів через відсутність належного обслуговування

Приклади схожих рішень (проєктів)

В 2020 році небайдужі місцяни зібрали команду з художників-реставраторів, істориків, майстрів та громадських активістів, які виконали 3D сканування, очищення, та реставрація аварійного ліхтаря з Маріїнського парку. На зібрані кошти придбані нові плафони автентичного розміру та виду. Було досягнено домовленість про повернення ліхтаря на своє місце, під’єднання його до системи освітлення та взяття на баланс КП “Київміськсвітло”.

Відповідальні підрозділи

Департамент збереження культурної спадщини Департамент транспортної інфраструктури КП “Київавтодор” КП “Київміськсвітло”

Назва Команди проєкту

ГО “Київські ліхтарі”

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Так.
3д моделі елементів ліхтаря належать команді

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Посилання на вебсторінку, або сторінку у соціальних мережах

https://www.facebook.com/KyivLights

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент охорони культурної спадщини ВО КМР (КМДА)

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".