Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Міжнародний кінофестиваль для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» На реалізації

Доданий
22.04.2021
Номер
765
Культура, туризм

Чілдрен Кінофест – це безкоштовний кінофестиваль для дітей та підлітків, головний столичний дитячий кінофестиваль, що не має аналогів у місті та країні. У межах Чілдрен Кінофесту відбуваються покази найкращого європейського кіно для дітей протягом 10 днів та Конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми. Подія відбувається щороку одночасно у 4-х кінотеатрах Києва в різних районах.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
498 120 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди

Команда проекту

Локалізація
Загальноміський проєкт
Адреса установи/закладу, будинку
вул. Січових Стрільців, 93

Опис

Проблема

Наразі в репертуарах столичних кінотеатрів контент для дітей представлений в більшості комерційними американськими фільмами та анімацією, тож альтернативний контент, що розвиває критичне мислення, толерантність та інклюзивність майже відсутній. Іншою проблемою є те, що похід в кінотеатр є дороговартісною культурною розвагою для родин, тому не є загальнодоступним для вразливих верств населення Києва. Основні події для дитячої аудиторії відбуваються або в центрі столиці, або мають один майданчик проведення, що ускладнює доступ для родин з дітьми, особливо для родин, де є діти або дорослі з інвалідністю. У столиці лише розвивається дитяча кінотворчість та кіношколи, які потребують залучення нових талантів, висвітлення їхньої діяльності та постійного майданчика для показів дитячих робіт.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Проведення Чілдрен Кінофесту у Києві спрямоване на вирішення проблем нестачі культурного сімейного дозвілля у районах віддалених від центру – заходи відбудуться в тому числі у Деснянському, Святошинському та Дніпровському районах. Програма фестивалю спрямована на підтримку євроінтеграції суспільства, що сприяє становленню Києва як європейської столиці. Безкоштовні покази залучають киян з вразливих верств населення до культурного життя. Також метою фестивалю є розвиток критичного мислення та виховання молодих талантів Києва. Глядацьке голосування за фільми спонукає дітей до аналізу побаченого. Конкурс дитячих фільмів надає можливість юним киянам та кіногурткам отримати велику аудиторію для своїх кіноробіт.

Ключові показники оцінки результату проєкту

Ключовими показниками оцінки результатів проєкту є кількість відвідувачів фестивалю, медійне охоплення заходів фестивалю в місті Києві, кількість залучених до співпраці столичних благодійних організацій, навчальних і позанавчальних закладів, соціальних служб. Очікується, що покази фестивалю протягом 10 днів у Києві відвідає близько 15 000 дітей та дорослих. У межах фестивалю в Києві буде налагоджена співпраця з мінімум 70 благодійними фондами, організаціями, навчальними та поза навчальними закладами. Інформацію про фестиваль поширять головні місцеві канали, радіо та медіаресурси: телеканали ТРК «Київ» «UA:Київ», Kyiv.live, «Правда тут», «Малятко ТВ», радіо «Київ–98 FM» «Українське радіо. Голос Києва», такі медіа як “Великий київ”, “Моє місто”, “Вечірній Київ”, “КиевВласть” та інші.

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Чілдрен Кінофест – це благодійний проєкт, що інтегрує киян з вразливих верств населення у культурне життя міста. Половина місць на покази виділяється для вихованців сиротинців, шкіл-інтернатів, малозабезпечених сімей столиці, внутрішньо переміщених осіб, дітей з інвалідністю та дітей, постраждалих від війни з Росією. Щороку покази фестивалю відвідує близько 4000 киян з вразливих верств населення. Кінотеатри-учасники проходять тест на інклюзивність, що забезпечує створення умов для комфортного відвідування дітей з інвалідністю, наприклад, у «Київській Русі» встановлюється пандус для маломобільних людей та спеціальні вбиральні. Проведення події в різних районах міста – Шевченківський, Дніпровський, Святошинський та Деснянський райони – забезпечує легкодоступність для аудиторії з дітьми.

Бюджетна ефективність проєкту

Проєкт має соціальну та культурну значимість. Значна частка витрат за рахунок бюджету міста йде на послуги комунальних підприємств. Фестиваль сприяє розбудові аудиторії комунальних кінотеатрів.

Інформація щодо інноваційності проєкту

Чілдрен Кінофест – єдиний дитячий фестиваль, що об’єднує всю Україну з центром у Києві. У столиці немає подібних подій для дітей, які відбуваються безкоштовно та залучають соціально вразливі верстви міста до кінематографічного процесу. У межах фестивалю відбувається Дитячий конкурс, що розвиває креативну економіку столиці, та голосування за найкращі стрічки, яке розвиває критичне мислення у дітей. Реєстрація на покази здійснюється через онлайн-систему бронювання.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

537120, 00 грн

Інформація про співфінансування (співучасть) у проєкті

Чілдрен Кінофест щороку реалізується спільно з Держкіно України, а також посольствами та культурними центрами європейських країн. У різні роки фестиваль підтримували Дитячий фонд ООН UNICEF та Представництво ЄС в Україні. Загалом для реалізації проєкту залучається близько 1,5 млн гривень з різних джерел. Інформація щодо партнерів, що беруть участь у співфінансування, буде фіналізована у березні 2022 року. Додаткові кошти на проведення фестивалю залучає автор проєкту кінокомпанія «Трафік Філмз». Кошти отримані від партнерів витрачаються на придбання прав на покази фільмів, гонорари координаторів, фотографів, піар та рекламу на загальнонаціональному рівні, IT-забезпечення системи реєстрації на покази, виготовлення промоматеріалів для діджитал-комунікації.

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

Березень 2022 – налагодження співпраці з кінотеатрами; Квітень 2022 – озвучування фільмів програми українською мовою; друк поліграфії та банеру; розміщення друкованої реклами в кінотеатрах; пошук підрядника для організації дитячої розважальної зони; Травень 2022 – розміщення соціальної реклами в Києві; оформлення послуг охорони; монтаж банеру на кінотеатрі “Київська Русь”; оренда звукового та освітлювального обладнання для Церемоній відкриття та закриття; укладання домовленостей щодо організації дитячої розважальної зони для Відкриття фестивалю. 27 травня – 5 червня 2022 – проведення показів фестивалю.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Серед зовнішніх ризиків на першому місці стоять карантинні обмеження, пов'язані з COVID-19, які можуть спричинити зменшення аудиторії або скасування показів. Також можливі ризики пов’язані з затримками фінансування з місцевого бюджету. Найбільшим ризиком на час безпосередньої реалізації проєкту є можливі технічні збої під час проведення показів, наприклад, перебої у відтворенні фільмів, затримки в розкладі, пов'язані з технічними збоями. Задля мінімізації цих ризиків будуть заплановані технічн

Приклади схожих рішень (проєктів)

Всеукраїнський фестиваль фільмів і телерадіопрограм для дітей та юнацтва «Золоте курча» https://www.facebook.com/goldenchikenua/ Програма «Молодість Teen Screen» в межах КМКФ «Молодість» https://molodist.com/program/molodist-teen-screen

Відповідальні підрозділи

Департамент культури КМДА

Назва Команди проєкту

Артхаус Трафік

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Так.
Документи, що підтверджують наявність авторського права, долучені.

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Посилання на вебсторінку, або сторінку у соціальних мережах

https://www.facebook.com/anastasia.novakivska/

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент культури ВО КМР (КМДА)

Останні оновлення проектів

За проєкт проголосували

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".