Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

ЕВОБАНК в школах Подолу Експертиза

Доданий
05.11.2021
Номер
5
Освіта, громадянське суспільство

учні самі створюють проекти, серед яких проводиться конкурс. Переможці - фінансуються. Під час конкурсу діти створять з своїх ідей проекти, знайдуть однодумців, проявлять самостійне мислення, втілять свої мрії в життя. Реалізація проекту і проведення конкурсу відбувається в позаурочний час, не потребує використання майна і приміщень школи, дорослі залучаються за їх згодою як радники і помічники.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
100 200 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Подільський
Адреса установи/закладу, будинку
вул. Введенська, 35

Опис

Проблема

Несамостійність і Пасивність учнів у шкільному житті.. Відсутність консультацій з учнями під час формування потреб школи. Слабка орієнтація учнів у вирішенні проблем школи.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Створення Проектного Оргкомітету, який більшістю голосів вирішує всі питання реалізації Проекту у складі: Автор проекту; представник виконавчого підрозділу; представник співфінансуючої організації – дитячого клубу «ІСКРА»; заслужений представник громадскості, який не менше трьох разів обирався депутатом у Києві. Учні школи самостійно вирішують про участь у проекті і обирають шкільний оргкомітет, склад якого затверджує проектний Оргкомітет. Проектний оргкомітет надає шкільним оргкомітетам ПОЛОЖЕННЯ і ПАРАМЕТРИ конкурсу і вимоги до проектів, Подання проектів, затвердження проектів допущених до конкурсу. Інформування учнів школи про конкурс. Конкурс з голосуванням. Проекти конкурують як всередині однієї школи, так і між школами. Затвердження переможців. Оплата проектів і їх виконання.

Ключові показники оцінки результату проєкту

Кількість учасників та проектів. Проекти не порушують чинне в України законодавство і ПОЛОЖЕННЯ Громадського бюджету міста Києва. Учасникам проекту на руки нічого не надається, ніяких матеріальних благ – ні програмок, ні продуктів, ні путівок, ні проїзних документів, ні страховок, ні бюлетенів для голосування жодного папірця і матеріальної складової. Клуб рекламує громадський бюджет і сприяє його розвитку, аналізує хід голосування за проекти Громадського бюджету.

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Проект загальнодоступний, бо в ньому приймають участь усі бажаючі з усіх шкіл району. Для учасників відсутня будь яка дискримінація. На вимогу відповідального підрозділу з учасників можуть братись згода батьків, медичні довідки, тощо. Втручання педагогів, отримання від них дозволів, погоджень, вказівок проектом не передбачено, бо повнолітні участі в проекті не беруть. Проект не зачіпає навчально-виховний процес у школі, і на нього не розповсюджуюся обмеження законів «Про освіту…» Всі заходи проводяться онлайн або як правило у вихідний день (поза навчальний час) за межами території школи, за винятком реалізації проектів переможців. Така загальнодоступність і відсутність заорганізованості дає дітям віру в справедливість

Бюджетна ефективність проєкту

проект не потребує подальшого фінансування. Проект безкоштовний, бо в ньому не передбачено додатковий збір коштів або іншого майна з учасників. Здешевлює проект співучасть клубу ІСКРА,

Інформація щодо інноваційності проєкту

Дорослі в проекті участі не беруть, а лише допомагають зрозуміти на етапі подачі проектів їх актуальність. Проекти ЕВОБАНК (конкурс дитячих проектів) реалізовувались в Громадському бюджеті Києва з 2017 по 2021 роки, і тому згідно ПОЛОЖЕННЯ про ГБ є власністю усіх киян, і їх може подавати кожен. На них не розповсюджується вимоги Закону «Про інтелектуальну власність», бо їх власники надали згоду на їх використання усіма (в тому числі шляхом подачі проектів до ГБ в попередні роки)

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

100200

Інформація про співфінансування (співучасть) у проєкті

Проект проводиться за участі клубу «ІСКРА», найстарішої громадської організації Києва. Клуб забезпечує діяльність Проектного і шкільних Оргкомітетів, проведення конкурсів, супроводжує переможців на етапі реалізації. Клуб є співфінансуючою організацією і згідно ПОЛОЖЕННЯ надає гарантійний лист.

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

Проектний Оргкомітет затверджує документи. За ініціативи учнів в школах створюються шкільні Оргкомітети. Їх засідання правомочні при попередньому повідомленні Проектного Оргкомітету за участі не менше половини членів оргкомітету. Їх рішення прийняті більшістю від присутніх протоколюються і затверджуються Проектним Оргкомітетом. Подача проектів, їх аналіз на допуск до голосування. Ознайомлення учнів школи з проектами. Друк бюлетеня з номерами і назвами проекту. Голосування: кожен бажаючий проголосувати учень входить в простір для голосування. Голосуючий робить відмітку (дірку) напроти вибраних проектів. своєю ручкою або іншим предметом в бюлетені, що лежить на столі Після цього бюлетень відразу забирає волонтер. Визначення переможців. Затвердження бюджету. Оплата проектів і їх виконання

Приклади схожих рішень (проєктів)

Проекти ЕВОРАНК тисячами були реалізовані в Києві

Відповідальні підрозділи

Подільська РДА Відділ Освіти

Назва Команди проєкту

Щасливе дитинство

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Ні.

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Додаткова інформація

Клуб «ІСКРА» визнаний найкращою дитячою організацією Києва в 2005 році. Клуб «ІСКРА» найстаріша громадська організація, з 1991р

Посилання на вебсторінку, або сторінку у соціальних мережах

www.іскра.укр www.ЛАГЕРЬ.УКР www.iskraclub.org.ua

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".