• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

"Рятування та безпека на воді" Брав участь

Доданий
11.07.2017
Номер
374
Освіта

Щорічно на водоймах гинуть сотні людей. Три головні причини цього: не володіння алгоритмом допомоги, відсутність практичних навичок та невміння реально оцінювати небезпеку та свої можливості допомогти. Ми прагнемо зниження нещасних випадків на воді шляхом навчання практичним навичкам рятування, безпечному поводженню на воді, правильної оцінки своїх сил та вірному алгоритму надання допомоги.

Автор проекту
Валерій
Валерій Науменко
Бюджет
399 938 грн
Розрахунок бюджету
Район
Загальноміський
Адреса
Василя Порика вулиця, 7а, Подільський район, Київ

Опис

Адреси, назва установи / закладу, будинку

Громадська організація "Федерація підводної діяльності та спорту м.Києва".

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

За 6 міс 2015р. в Україні на воді загинуло 249 людей, з них 18 дітей. Це сотні осиротілих сімей! При цьому гине переважно люди у самому розквіті життєвих сил, у активного працездатному віці. Передумова загибелі-невміння безпечно поводитися біля водойм. Щоб убезпечити себе та оточуючих від загибелі та травмування та отримати задоволення від плавання, треба навчитись обережному поводженню на воді, правильної оцінці власних сил, вірному алгоритму надання допомоги, навичкам плавця-рятувальника.

Мета проекту*

Оволодіння вірним алгоритмом допомоги потопаючому та курс рятування, включаючи медичний аспект. Зменшення нещасних випадків на воді шляхом засвоєння практичних навичок порятунку. Психологічна підготовка (як не панікувати самому) та розпізнання потопаючої людини; правильна оцінка своїх сил.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Практика та інструктажі з рятування й правил безпечного поводження на воді, охоплюють завдання: освітні (поняття «небезпека-безпека», правила безпеки); розвиваючі (об`єктивно оцінювати можливу небезпеку; виховні (культура поведінки у води, профілактика нещасних випадків, почуття самозбереження й обережності; відповідальність, повага до себе і оточуючих, уважність; практичні (навички плавця-рятівника; поведінка на льоду, алгоритм надання допомоги). Масові заходи для киян усіх вікових категорій.

Для кого цей проект

Охоплює школярів, їхніх батьків та молодь Києва; буде корисним для всіх учасників лекційних та практичних занять (виїзні лекції, практичні заняття та демонстрації), для киян усіх вікових категорій. Згодом ця молодь поповнить лави морських прикордонних загонів, які потребують підготовлених кадетів.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

Збільшити кількість осіб, що добре плавають, пірнають та володіють практичними навичками рятування на воді, вміючих реально оцінювати небезпеку та свої можливості в наданні допомоги потерпілому, прищепити правильний алгоритм надання допомоги й практичні навички рятування та культуру поводження біля водойм. Реалізація: тренінги- інструктажі у навчальних закладах -20; практичні заняття у воді-120, масові заходи (пляжі та місця відпочинку киян біля водойм-4; змагання з рятування-1.

Ключові показники оцінки результату проекту

В результаті ми зможемо спостерігати відповідальніше ставлення школярів, молоді та дорослих до відпочинку біля водойм, посилення контролю безпеки громадян у місцях активного відпочинку біля воді, суттєве зниження печальної статистики нещасних випадків (загибелі та травмувань) на водах внаслідок профілактики трагічних випадків та ефективної й безпечної допомоги потерпілим. Підготується нова генерація прикордонників берегової охорони.

Приклади (кейси) схожих рішень

Група «Безпека на воді» https://www.facebook.com/groups/1098783990136941/. Сумісний проект Федерації підводної діяльності та спорту Миколаївської з ДСНС Миколаївської області та іншими державними та недержавними організаціями та установами, який успішно працює вже декілька років.

Автор проекту є автором електронної петиції до Київської міської ради, яка набрала більше 1000 голосів

Ні.
-

Співавтори проекту

Науменко Юлія, Науменко Марина

Фотографії