• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

"Скейт-парк під мостом по вулиці Добрининській, на Оболоні" Брав участь

Доданий
13.07.2017
Номер
564
Спорт

Сучасна молодь усе частіше віддає перевагу екстремальним міським видам спорту – таким, як скейтбординг, BMX(велосипед), ролерблейдинг(ролики), які давно отримали світове визнання і частково включені у програму літньої Олімпіади 2020.
Даний проект покликаний забезпечити спільноту спортсменів (як новачків так і професіоналів) тренувальним обладнанням. Також проект включає в себе зони відпочинку.

Автор проекту
Бюджет
2 000 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Оболонський
Адреса
вул. Богатирська, 3А, Київ

Опис

Житловий масив / мікрорайон (у разі реалізації в конкретному мікрорайоні)

Оболонь

Адреси, назва установи / закладу, будинку

під мостом по вулиці Добрининській, біля вулуці Богатирській

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Сучасна молодь усе частіше віддає перевагу екстремальним міським видам спорту – таким, як скейтбординг, BMX (велосипед) та ролерблейдинг (ролики), які вже давно отримали загальносвітове визнання та частково включені до програм літних Олімпійських ігор. В Україні історія розвитку екстремальних видів спорту почалась більше 15 років тому і на даний момент набула визнання та популярності. Лише у Києві налічується більше 5000 молодих людей, що захоплюються скейтбордингом, BMX та ролерблейдингом.
Специфіка трюків, що виконується спортсменами-екстремалами вимагає постійних стабільних тренувань з залученням спеціального обладнання. Як субкультура, міські види спорту зародилися на вулицях в 1950-х роках, тому основними "тренажерами" для відпрацювання трюків завжди служила міське середовище і елементи архітектури (так званий street). Але все ж, основним поштовхом для розвитку цього напрямку дозвілля, як спорту, стала поява спеціалізованих майданчиків - скейт-парків. В Україні це питання - одвічна проблема, адже у Києві, на сьогоднішній день існує лише один такий майданчик. Таким чином київські спортсменами-екстремалами майже позбавлені можливості для заняття спортом та вдосконалення.

Мета проекту*

Забезпечити існуюче товариство спортсменів-екстремалів тренувальним майданчиком, та створити сприятливі умови для появи нових. У підсумку це позитивно позначиться не тільки на персональному рівні кожного спортсмена, і на рівні розвитку екстремальних видів спорту в Україні в цілому.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

У зв'язку з майже повною відсутністю скейт-парків в Києві, реалізація проекту такого рівня вирішить проблему відсутності простору для тренувань і дозвілля, не лише спортсменів-екстремалів Оболоні, а й значної частини спортивної спільноти міста Києва.
До того ж, у сучасному розумінні скейт-парк – це не просто спортивний майданчик, а комплексне урбаністичне рішення, що гармонійно поєднується з архітектурним ансамблем міста, покращуючи його вигляд і привертаючи увагу широкої аудиторії.

Для кого цей проект

Даний проект може задовольнити вимоги початківців і професійних спортсменів, не тільки міста Києва та України зокрема, а й гостей з ближнього і далекого зарубіжжя

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

Розробка проектної документації
Створення креслень конструкції скейт-парку
Улаштування покриття
Виготовлення і встановлення фігур скейт-парку
Облаштування зони відпочинку
Благоустрій прилеглої території

Ключові показники оцінки результату проекту

Скейт-парк, як спортивний об'єкт і особливий вид рекреаційної зони, перш за все має соціальне значення. Екстремальні міські види спорту давно отримали загальносвітове визнання не тільки як різновиди спорту високих досягнень, а і як культурне і субкультурне явище, спосіб мислення та сприйняття світу. Зокрема, цей відносно новий вид дозвілля розглядається зарубіжними вченими як символ прогресу міста, необхідна умова для всебічного розвитку молоді, виховання загальнолюдських цінностей, можливість для отримання задоволення не вдаючись до наркотиків, алкоголю і т.д.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Успіх реалізації проекту скейт-парку найбільшою мірою залежить від обранної компанії-підрядника, його компетенції у питаннях проектування і досвіду реалізації подібних проектів. В гіршому випадку ми можемо отримати об'єкт, який не буде сприйнятий спортивною громадськістю. Неякісний результат однозначно призведе до зростання недовіри молоді до влади, а також загрожуватиме іміджевими втратами для міста.

Приклади (кейси) схожих рішень

Скейт-парк «KAP 686», Кельн, Німеччина.
Скейт-парк «Micropolis», Гельсінкі, Фінляндія
Скейт-парк «Kristianstad», Крістіанстад, Швеція
Скейт-парк «Lemvig», Лемвіг, Данія

Автор проекту є автором електронної петиції до Київської міської ради, яка набрала більше 1000 голосів

Так.
https://petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=1080

Співавтори проекту

Чепурко Олександр Степанович

Фотографії