• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Підземний музей на Поштовій площі На реалізації

Доданий
15.07.2017
Номер
772
Культура та туризм

Європейське місто з тисячолітньою історією мусить мати сучасний інтерактивний археологічний Музей, в якому буде легко зануритися у давні часи. Під Поштовою площею кияни та гості міста зможуть пройтись тією ж самою вулицею, по якій у X столітті наші предки тягнули до річки Почайна бовванів скинутих слов’янських богів, а потім приймали в ній Хрещення. Відчуй дух вільного Києва! Створіть своє минуле!

Автор проекту
Бюджет
1 960 500 грн
Розрахунок бюджету
Район
Загальноміський
Адреса
пл. Поштова, 2, Київ

Опис

Житловий масив / мікрорайон (у разі реалізації в конкретному мікрорайоні)

Подільский район

Адреси, назва установи / закладу, будинку

Поштова площа

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

У ході археологічних досліджень на Поштовій площі зроблено унікальне відкриття, яке стосується найдавніших сторінок історії Києва. Зокрема йдеться про часи і місце, пов’язані з функціонуванням міжнародного торгового шляху "із Варяг в Греки", дипломатичною місією княгині Ольги до Візантії, Хрещенням Русі тощо. На сьогодні археологами Центру археології Києва вже знайдено: прибережний осередок XI-XІII століть, що складається з принаймні 3-х садиб (міських дворів), частини головної вулиці і двох провулків, один з яких, за попереднім висновком вчених, є літописним Боричевим узвозом, який сполучав верхнє місто з міською гаванню в гирлі Почайни. Цей узвіз бачив як зносилися та забудовувалися на горах київських давньослов’янські могильники, а Київ із демократичного припортового міста - проєвропейського VIKу - перетворювався на столицю давньоруської держави з чітким ієрархічним устроєм: владою на горі і ремісничо-торговим людом під горою, на Подолі. Цю унікальну історію змін, які відбувалися в топографічній та політичній історії Києва, і показуватиме киянам та гостям міста на належному світовому рівні Підземний археологічний музей.

Мета проекту*

Збереження унікальної пам’ятки археології одного з найдавніших міст Європи у автентичному вигляді, шляхом створення на її базі новітнього музейно-експозиційний комплексу, який надасть широкому глядачеві доступ до решток історії та сприяє популяризації країни та міста на міжнародному рівні.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Проектом передбачено проведення Міжнародного архітектурного конкурсу на створення архітектурної концепції та ескізного проекту сучасного Підземного археологічного музею на Поштовій площі.
Хоч археологічні дослідження ще тривають, але матеріали, що вже добуті розкопками Центру археології Києва на Поштові площі та Подолі, дозволяють уявити, яким може бути Підземний археологічний музей.
Завдяки проведенню Міжнародного конкурсу до справи буде залучено провідних іноземних експертів у галузі історії, археології, музейної справи та архітектури для розробки робочого завдання конкурсу та роботі у складі журі. У конкурсі зможуть взяти участь команди різних країн, а його хід та результати висвітлюватимуть іноземні ЗМІ.

Для кого цей проект

Громадяни України та іноземні гості

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1. Виготовлення та тиражування конкурсного завдання
2. Оголошення, інформаційна кампанія конкурсу
3. Залучення Міжнародної спілки архітекторів
4. Залучення міжнародних експертів
5. Попередня експертиза поданих проектів
6. Залучення міжнародного жюрі
7. Проведення воркшопів, виставок, презентацій, прес-конференцій

Ключові показники оцінки результату проекту

Завдяки проведенню Міжнародного архітектурного конкурсу та подальшої реалізації його результатів виросте репутація столиці України як сучасного, але стародавнього міста, що збільшить його туристичну привабливість.
Зацікавленість влади та інвесторів в реалізації його результатів. Поки що влада хочь і виражала зацікавленість у створенні Музею, але поступово її втрачає, тому що не розуміє, яким саме він може бути, як і що принесе Києву та Україні. Також це бажають зрозуміти інвестори, зацікавлені у розвитку Поштової площі та громадяни, які мають намір зберегти історичну спадщину.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Для того, щоб результати Міжнародного архітектурного конкурсу було реалізовано, його замовником повинен бути Департамент будівництва та архітектури КМДА, а для його проведення необхідно залучити Національну та Міжнародну спілки архітекторів.

Приклади (кейси) схожих рішень

Йорк Вік - музей, створений у місті Йорк (Великобританія) на місті розкопок поселення вікінгів у підвальному приміщенні банку. Також аналогічні музеї є в низці інших міських центрах Європи: Кельн (Німеччина), Руан, Нант (Франція), Бірка, Сігтуна (Швеція), Краків, Познань (Польща) та ін.

Автор проекту є автором електронної петиції до Київської міської ради, яка набрала більше 1000 голосів

Ні.
-

Співавтори проекту

Бондар Ганна, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА
Галімов Аким, автор фільму «Україна.Повернення своєї історії» (1+1)
Рутковська Ольга, засновник ГО «Громада Андріївський Узвіз»
Сагайдак Михайло, директор ДП «Центр Археології Києва НАН України»
ГО «ГР Почайна»

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент містобудування та архітектури ВО Київради (КМДА)