Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Інноваційна майстерня Fab Lab на Солом’янці Реалізований

Доданий
22.10.2016
Номер
104
Освіта

Створення майстерні Fab Lab архітектурно-урбаністичного спрямування на базі платформи "Острів" університету КНУБА, для випробовування та практичного втілення ідей студентів, що сприятиме розвитку Cолом'янського району шляхом створення локального виробництва для проектів з благоустрою у районі, організації дизайнеських майстерень для підлітків, а також задоволення місцевого попиту жителів району.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
716 000 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Роман
Роман Сах
Локалізація
Солом'янський

Опис

Житловий масив / мікрорайон

Солом'янський

Проблема

Слабка включеність жителів у розвиток району через відсутність інструментарію для створення привабливих публічних просторів та можливості творчо комунікувати між поколіннями та долучатися до дизайну рішень для ряду викликів, з якими стикається Солом’янка в процесі переходу Києва від інструального минулого до креативного економічного та соціального розвитку. Відсутність певного “магніту” в межах району, який може запропонувати нові можливості для освіти та розвитку дорослих та дітей.

Мета проекту

Використати такий актив району, як наявність Київського Національного Університету Будівництва і Архітектури (КНУБА) на пр-ті Повітрофлотському, 31 для створення проекту Майстерні Fab Lab для випробовування та втілення ідей студентів КНУБА, що сприятиме розвитку Cолом'янки шляхом створення локального виробництва для проектів з благоустрою у районі, організації дизайнерських майстерень для підлітків, а також задоволення місцевого попиту жителів району.
Детальніше: https://goo.gl/ar5gO2

Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Майстерня Fab Lab обладнана інноваційними приладами (3d-принтер, лазерний станок, фрезер, верстати з ЧПЗ), що дає змогу створювати конструкції, інтегрувати їх за допомогою "розумної" електроніки, виготовляти об'єкти в дусі концепції Smart City. Об'єднання навчання, проектування та виробництва зробить можливими інновації в українському дизайні та мінімізувати затрати на виготовлення продукту. Майстерня є ланкою для зростання економічної привабливості та сталого розвитку.

Для кого цей проект

Для жителів міста, які готові взяти активну участь у формуванні добробуту та комфорту Солом’янського району, учнів старших класів, які готуються до вступу на інженерні та технічні спеціальності, студентів КНУБА, а також усіх зацікавлених у інноваціях.

План заходів з реалізації проекту

1. Підготовка приміщення (ремонт)
2. Закупівля обладнання
3. Розробка правил та умов користування обладнанням
4. Запуск. Проведення перших озанайомчих заходів.
5. Проведення серії воркшопів (павільйон, малі архітектурні форми, експерименти з різноманітними матеріалами) для громадських просторів району.
6. Створення онлайн платформи для зв’язку з жителями та open-source бібліотеки (з можливістю доповнення контенту користувачами)

Ключові показники оцінки результату проекту

- кількість людей які освоїли інструментарій і принципи його застосування;
- кількість релізованих проектів за участі жителів району;
- популяризація практики локального виробництва серед підлітків та їх батьків;
- кількість / якість / впливовість прототипів створених в стінах лабораторії;
- рівень зацікавленості у проектах місцевих жителів (кількість запитів, відгуки, колаборації, купівля розробок).

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

- тривалість періоду освоєння технологій та методик роботи з інноваційними приладими для виготовлення цікавих і корисних виробів;
- складність в побудові системи вільного доступу до користування обладнанням.

Приклади (кейси) схожих рішень

Fablab Barcelona https://fablabbcn.org
Fablab MIT http://fab.cba.mit.edu/about/faq/
Factory: перший учбовий хакерспейс для підлітків https://biggggidea.com/project/factory-persha-uchbova-tehnichna-laboratoriya-dlya-pidlitkiv/
IZOLAB - лабораторія цифрового виробництва http://izolab.ua/
Fabricator - відкрита інноваційна майстерня http://www.fabricator.me/

Останні оновлення проектів

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".