• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Центр реабілітації та розвитку дітей з особливими потребами Брав участь

Доданий
24.11.2016
Номер
210
Соціальний захист

Проект спрямований на надання допомоги реабілітації та розвитку дітей з особливими потребами, такими як: ДЦП, Розлади Аутистичного Спектру (РАС), синдром Дауна.

Автор проекту
Сергій
Сергій Шевченко
Бюджет
990 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Шевченківський

Опис

Проблема

В Україні діти з особливостями розвитку стикаються зі зневажливим до них ставленням, що ґрунтується на стереотипах сприйняття. Їм, як і їх батькам, доводиться боротися за можливість жити повноцінно і рівноправно; стикатися з проблемами соціальної незахищеності, труднощами адаптації в соціумі, неможливістю самозабезпечення та самореалізації.
Ми сподіваємося, що функціонування «Центрів реабілітації та розвитку», стане поштовхом для повноцінного залучення цих дітей до суспільного життя.

Мета проекту

Створення «Центру» для забезпечення послідовного навчально-тренувального процесу, поглибленої реабілітації та розвитку, покращення умов адаптації. Терапія і психокорекція здійснюється за допомогою методик і практик східних єдиноборств; арт-, музичної- та крафт-терапії, сучасного театру. За певними напрямками діяльності ми навчаємо дітей професійним знанням, які вони можуть реалізовувати при подальшому працевлаштуванні: графічний дизайн, анімація, прикладне та образотворче мистецтво.

Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Реабілітація дітей з особливими потребами вимагає виконання довгострокових програм: в середньому від 3-6 місяців до 3-5 років. Без спеціально обладнаного приміщення, без підготовлених фахівців, без довгострокової стратегії не можливо вирішення цієї проблеми.

Планується провести ряд підготовчих робіт у кілька основних етапів:
1. Обладнання приміщення центру.
2. Створення команди тренерів та волонтерів. Їх підготовка.
3. Інформаційна кампанія для підтримки проекту.

Для кого цей проект

Діти віком від 4 до 14 років з особливостями у розвитку (ДЦП, аутизм, синдром Дауна) та їх батьків, що проживають в місті Києві та Київській обл.

Ключові показники оцінки результату проекту

Очікується, що близько 100-300 дітей на рік братимуть участь у проекті.
Реабілітація, розвиток та адаптація якомога більшої кількості дітей з особливими потребами, їх повноцінна інтеграція у суспільство, створення умов для отримання ними професійних знать та навичок.
У ході реалізації проекту планується інформування суспільства про проблеми особливих дітей та створення в суспільстві атмосфери поваги і толерантності до дітей з особливими потребами.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Інституційний ризик
У зв'язку з нестабільною ситуацією в країні, існує ризик термінової необхідності переформатування Центру для задоволення потреб суспільства. Це може зажадати нових експертів, а також волонтерів. У 2014-2015 рр. Центр вже випробував практику надання реабілітаційної допомоги дітям, які постраждали під час бойових дій в Донецькій та Луганській областях. Цей досвід може бути використаний повторно.

Приклади (кейси) схожих рішень

2004 -2013 рр. успішно працювали у Донецьку і Горлівці. Нами створено програми реабілітації дітей з особливостями розвитку; відкриті перші інклюзивні групи; ми мали позитивний досвід реабілітації дітей з ДЦП та РАС.
2015-2016 рр. у Києві ми сформували перші безкоштовні інклюзивні групи для реабілітаційних занять з дітьми з особливими потребами, що значно покращило їх адаптацію, фізичний та психоемоційний стан, концентрацію уваги, сенсорику, моторику, діти соціалізувалися серед однолітків.