Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Реконструкція міської "Зони Здоров'я" на Лівому березі Дніпра Реалізований

Доданий
17.10.2016
Номер
27
Комунальне господарство, енергозбереження

"Зона Здоров'я" завжди була популярним місцем відпочинку мешканців Лівобережжя, тут розташований пляж, спортивні та ігрові майданчики, але її інфраструктура сильно застаріла.
Відновлення міської частини рекреаційної зони на березі Дніпра має стати поштовхом до створення тут першого спортивно-рекреаційного парку.
Перші кроки до цього вже зроблені.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
721 400 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди

Команда проекту

Локалізація
Дніпровський

Опис

Житловий масив / мікрорайон

Микільська Слобідка

Проблема

Міська "Зона Здоров'я" Дніпровського району є загальнодоступною рекреаційною зоною на березі Дніпра і розташована недалеко від станції метро Лівобережна. Тут є єдиний облаштований вихід до води, спортивні майданчики, дитяча зона, тренажери. Але значна її частина була незаконно продана у 2004-2006 роках, а міська частина втратила балансоутримувача і поступово занепадала.

Мета проекту

Розпочати реконструкцію основної частини Зони Здоров’я з облаштуванням додаткового входу з алеї від Патріаршого Собору УГКЦ , що стане основою для створення тут першого спортивно-рекреаційного парку з відкритими та критими спортивними майданчиками.

Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

“Зоною Здоров’я” для відпочинку щодня користуються сотні киян, а міська влада вже багато років не хоче брати на себе відповідальність за цей громадський простір, територія поруч була перетворена власником на сміттєзвалище. Мешканці весною 2016 року самостійно прибрали сміття та відновили баскетбольний корт, але вся територія вже давно потребує капітальної реконструції. Облаштування міської частини стане каталізатором для розвитку всієї території і створення на ній спортивно-рекреаційного парку.

Для кого цей проект

Цією територією користуються всі кияни, Зона Здоров’я розташована недалеко від станції метро Лівобережна, має дитячі і спортивні майданчики, багатолітні дерева, вихід до води. А для мешканців 30.000 масиву Микільська Слобідка — це єдина рекреаційна зона, за яку вже багато років йдуть судові процеси. А весною 2017 тут поруч пройде фінал пісенного конкурсу Євробачення.

План заходів з реалізації проекту

Демонтаж старого приладдя, майданчиків, парканів, кам’яних бордюрів, вивезення будівельного сміття; розбивка ділянки під озеленення, додатковий вхід з алеї, пішохідну та вело- доріжки; укладання асфальтного покритти, бордюрів та зелених острівців з архітектурного бетону, монтування на них дерев’яних лавок; монтаж альтанки, тренажерів, сучаних дитячих майданчиків з цікавими персонажами та активними елементами (майданчики мають бути якісними, не містити яскравих тонів)

Ключові показники оцінки результату проекту

Соціальні (популяризація активного способу життя шляхом поліпшення рекреаційної інфраструктури, а тому всі зацікавлені мешканці Лівобережжя з задоволенням проводитимуть на свіжому повітрі Зони Здоров’я свій вільний час з друзями та сім’ями) та екологічні (виконання водної Директиви 2000/60/ЄС є обов’язковим до виконання для України, а тому захист водойм та їх берегів мають бути пріоритетними для владних структур)

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Відсутні

Приклади (кейси) схожих рішень

Влітку на Зоні Здоров’я силами місцевих мешканців і меценатів вже було реконструйовано перший спортивний майданчик, який ще до відкриття став шалено популярним. Тепер сюди приїждають пограти в баскетбол з усього Києва, баскетбольні секції району переповнені, а влітку 2017 року плануються всеукраїнські турніри. Мешканці планують самотужки відновити і інші спортивні майданики, якими вже майже 30 років користуються.

Фотографії

Останні оновлення проектів

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".