Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Волонтерський Лайфсейвінг Клуб (Lifesaving club) Брав участь

Доданий
06.12.2016
Номер
419
Безпека

Створення першого в Україні громадського ресурсного центру для популяризації та підтримки волонтерського лайфсейвінг руху. Проект спрямований на впровадження стандартів безпечного спортивно-орієнтованого дозвілля на водних об’єктах м. Києва.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
907 888 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Олег
Олег Марченко
Локалізація
Дніпровський

Опис

Житловий масив / мікрорайон

Гідропарк

Проблема

Офіційна статистика Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), свідчить – за кількістю жертв втоплень Україна посідає невтішне шосте місце зі 117 країн. Втоплення – друга (після ДТП) причина раптової смертності серед дітей та підлітків. Але не зважаючи на майже три тисячі трагедій щороку, цей факт не отримує достатнього наголосу. Українці легковажно ігнорують правила безпеки і не готові ставитись до води з повагою. Нажаль, професійний рятувальник не завжди може опинитися поруч.

Мета проекту

Наша візія – Київ без утоплень. Наша мета – впровадження сучасних сервісів безпеки та передача досвіду волонтерам, зацікавленим у створенні безпечного, орієнтованого на здоровий спосіб життя, громадського простору на пляжах столиці.

Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

За рекомендаціями ВООЗ, превентивні заходи мають вирішальне значення. Підготовка волонтерів, організація просвітницьких кампаній в школі, відкриті уроки з плавання – найдієвіші шляхи зменшення нещасних випадків на воді. Лайфсейвінг клуби виступають у ролі ресурсних центрів місцевих громад. Клуб дозволить проводити тренінги, семінари за участю міжнародних експертів та професійних лайфгардів, втілення в Україні успішних програм по впровадженню стандартів безпечного дозвілля на воді.

Для кого цей проект

Сервісами Лайфсейвінг клубу зможуть користуватися всі кияни та гості столиці. Кожен бажаючий зможе стати відвідувачем або приєднатись до команди волонтерів. Розклад програм та зустрічей для дітей і дорослих плануватиметься та оприлюднюватиметься заздалегідь для оптимального залучення більшої кількості учасників.
Цільова група проекту – молоді сім’ї з дітьми, підлітки, молодь. Разом з тим, проект передбачає програми для людей похилого віку та киян з обмеженими фізичними можливостями.

План заходів з реалізації проекту

Придбання необхідного рятувального та навчального обладнання;
Облаштування Клубу;
Створення web-ресурсу;
Розробка/адаптація посібників, дитячих розмальовок тощо;
Проведення інформаційної кампанії «Respect the Water» у ЗМІ та соц мережах із залученням лідерів громадської думки;
Проведення Тренінгів для волонтерів (лайфсейвінг, перша допомога тощо), дитячих просвітницьких акцій та програм, організація спортивних змагань за правилами Міжнародної організації лайфсейвінгу.

Ключові показники оцінки результату проекту

Кількість залучених волонтерів-членів клубу;
Кількість волонтерських годин патрулювання пляжів;
Кількість врятованих осіб;
Кількість випадків наданої медичної допомоги;
Кількість превентивних заходів з безпеки;
Кількість волонтерів, які пройшли навчання та отримали підготовку;
Аудиторія організованих просвітницьких та благодійних заходів;
Кількість учасників змагань
Кількість відгуків/новин/репортажів у ЗМІ та соцмережах

Приклади (кейси) схожих рішень

Лайфсейвінг клуби–субкультура, якій більше ста років. В США, Австраліїї, Великобританії вони розташовані майже на кожному узбережжі. United States Lifesaving Association, Australian Surf LifeSaving та ін. проводять курси лайфгардів, надання першої допомоги, превентивні заходи тощо.
В Україні подібних аналогів не існує. Близький формат вже два роки реалізує в Києві «Пляжний патруль»- врятовано більше ста життів, 26 дітей. У 2016р. вперше в Україні провів «Тиждень безпеки на воді» серед дітей.

Фотографії

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".