• Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд
  Розгляд
 • Голосування
  Голосування
 • Визначення переможців
  Визначення переможців
 • Реалiзацiя
  Реалiзацiя

Створення набережної річки Либідь в районі університету КПІ На реалізації

Доданий
06.12.2016
Номер
423
Комунальне господарство

Легендарна річка Либідь вже давно перебуває в жахливому стані. Проект передбачає екологічну реабілітацію ділянки русла р. Либідь зі створенням громадської набережної довжиною близько 900 м та скверу з місцями відпочинку і спортивними майданчиками. Буде відновлено річкову екосистему та чистоту води за допомогою спеціальної системи очищення, висаджено зелені насадження, влаштовано освітлення.

Автор проекту
Семен
Семен Поломаний
Бюджет
990 000 грн.
Розрахунок бюджету
Район
Солом'янський

Опис

Проблема

Традиційно вздовж річок влаштовують громадські набережні, парки, рекреаційні об´єкти, але на даний момент вздовж Либеді розміщені комунальні, складські об´єкти, гаражі, дороги, закинуті території. Вода в річці брудна, замість берегів – бетонний лоток. Річкова вода забруднена бензином, мастилами та пилом з доріг, а набережна має непривабливий вигляд та є небезпечною для перебування людей. Реконструкція частини річки з набережною дозволить створити якісний громадський та місце тяжіння людей.

Мета проекту

Створити набережну для прогулянок та невеликий сквер, відновити екосистему річки, створити систему очищення її вод, що зупинить рух забруднюючих речовин вниз по руслу. При цьому мешканці і гості міста отримають новий водно-зелений простір та місце відпочинку. Відновлена річка та її набережна стане особливою ознакою Києва, а реалізація такого проекту може набути світового розголосу.
Буде створено сучасний, привабливий простір вздовж легендарної річки Либідь.

Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Ми пропонуємо повернути річці Либідь цивілізований стан на проміжку між місцем її виходу на поверхню та наступні 900 м. Вздовж відновленого русла буде встановлено послідовну систему очистки, що орієнтовно являтиме собою встановлення габіонів; висадження болотних рослин; створення системи терас; створення розширеного русла з меандрами; фонтани та ін. Окрім того, буде створено громадську та місця відпочинку.

Для кого цей проект

Результатом реалізації цього проекту є створення водно-зеленого та громадського простору, яким зможуть користуватися абсолютно всі категорії громадян: від маленьких дітей до людей літнього віку. Особливо корисною відновлена набережна р. Либідь стане мешканцям прилеглих мікрорайонів, студентам університету КПІ та офісним працівникам прилеглого ділового кварталу.

План заходів з реалізації проекту

Для повної реалізації рішення потрібно розробити проект та робочу документацію щодо відновлення русла р. Либідь та створення вздовж неї громадської набережної (кошторис додається); після цього потрібно реалізувати проект згідно з робочою документацією.

Ключові показники оцінки результату проекту

Щодо економічного ефекту, після реконструкції ділянки русла та набережної утвориться комфортний громадський та водно-зелений простір, що в результаті підвищить привабливість прилеглих ділянок для бізнесу. Реалізований проект покращить і соціальний стан прилеглих районів та мікрорайонів, завдяки створенню безпечного та комфортного простору для відпочинку та проводження часу. Проект значно покращить екологічний стан річки, адже забруднюючі речовини тепер нейтралізуються.

Приклади (кейси) схожих рішень

Прикладами відновлення річок у містах є р. Чон-гі-чун у м. Сеул (Південна Корея), р. Пляйсе у м. Лейпциг (Німеччина), р. Мансанарес у м. Мадрид (Іспанія), р. Соу Мілл (м. Йонкерс, США), р. Хуанхпу (м. Шанхай, Китай) тощо.

Фотографії