• Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд
  Розгляд
 • Голосування
  Голосування
 • Визначення переможців
  Визначення переможців
 • Реалiзацiя
  Реалiзацiя

Київ - ТОП 20 найзеленіших міст Європи Брав участь

Доданий
06.12.2016
Номер
463
Навколишнє середовище

Початок реалізації проекту "Київ - ТОП 20 найзеленіших міст Європи" передбачає запровадження нового концепту озеленення міста з метою поступового досягнення показників найзеленішої столиці Європи.

Автор проекту
Олександр
Олександр Рак
Бюджет
999 000 грн.
Розрахунок бюджету
Район
Голосіївський

Опис

Проблема

Через значну загазованість повітря в місті Києві хворіють і гинуть хвойні породи. Гіркокаштани звичайні зовсім втрачають декоративність. В умовах міста так званий «тополиний пух», адсорбуючи на своїй поверхні шкідливі речовини, являється надзвичайно небезпечним алергеном, викликаючи не лише алергію, а й приступи бронхіальної астми у чутливих людей. Крім того, тополі вражаються омелою, що не лише скорочує вік життя цих порід, але й робить іх крону крихкою і нестійкою до буреломів.

Мета проекту

Мета проекту - запропонувати місту концептуально новий підхід до озеленення. При цьому підході будуть висаджуватися в місті Києві породи, які одночасно будуть: стійкими до забруднення повітря та ґрунту, стійкими до хвороб та шкідників, безпечними для здоров’я мешканців та гостей міста, посухо- та морозостійкими.

Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Для озеленення Києва ми пропонуємо застосовувати гінкго дволопатеве. Це реліктове голонасінне листопадне дерево, що збереглося до наших часів із крейдяного періоду. Гінкго дуже добре почуває себе в міських насадженнях поблизу автодоріг. Цей вид дерев майже не вражається шкідниками. Окрім того, гінкго дволопатеве посухостійке і витримує морози на широті Києва. Саме тому при закладці нових алей та при заміні загиблих деревних насаджень ми рекомендуємо використовувати саме цей вид.

Для кого цей проект

Жителі м. Києва та його гості.

План заходів з реалізації проекту

З метою реалізації проекту необхідно закупити 999 саджанців гінкго дволопатевого. Мешканці районів мають самостійно шляхом електронного голосування вирішити, де саме вони хочуть, щоб росли ці чудові дерева. За рахунок «Київзеленбуду», планується здійснити закупку необхідної грунтосуміші. Висадку саджанців планується проводити за рахунок небайдужих мешканців міста. З метою популяризації нової деревної культури в комунальних ЗМІ міста планується широка освітня кампанія.

Ключові показники оцінки результату проекту

В результаті реалізації проекту місто Київ стане більш зеленим та красивим. З його вулиць зникнуть суховершинні ялини, які поступово вмирають, відбуваючи біля автозаправок, магістралей та торгівельних центрів свою пожиттєву каторгу. З обрисів міста зникнуть гіркокаштани та липи, які своїм передчасно посохлим листям викликають гнітючий настрій. Заміна тополь на гінкго зупинить поширення паразитичної омели білої. Відсутність «тополиного пуху» значно полегшить життя всіх алергіків.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

При реалізації проекту слід звернути увагу на те, що в перші два роки після висаджування саджанці необхідно буде поливати для запобігання їх загибелі внаслідок посухи.

Приклади (кейси) схожих рішень

Гінкго дволопатеве широко протягом століть культивується на Сході в Китаї, Японії та Кореї, де вважається священним. З 1754 року культивується в Великобританії, звідки було поширене по всій Західній Європі.