• Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд
  Розгляд
 • Голосування
  Голосування
 • Визначення переможців
  Визначення переможців
 • Реалiзацiя
  Реалiзацiя

Інклюзивний публічний простір «Сквер ім. Павлова» Відхилений

Доданий
06.12.2016
Номер
566
Соціальний захист

Мета проекту – створення інклюзивного публічного простору на території Київської міської клінічної психоневрологічної лікарні №1 для комфортного спілкування та відпочинку різних груп користувачів (пацієнтів, гостей, персоналу лікарні).

Автор проекту
Володимир
Володимир Висоцький
Бюджет
627 450 грн.
Розрахунок бюджету
Район
Подільський

Опис

Житловий масив / мікрорайон

територія Київської міської клінічної психоневрологічної лікарні №1, біля корпусу 11

Проблема

Сьогодні люди з проблемами психічного здоров’я не можуть реалізовувати свій особистий потенціал у більшості суспільно визнаних форм, але це не означає їх нездатності бути продуктивними. Проект впроваджує ідею терапевтичного впливу облаштованого зеленого простору на самопочуття та процес соціалізації осіб, що мають проблеми психічного здоров’я, та перебувають на лікуванні в лікарні.

Мета проекту

Мета проекту – створення інклюзивного публічного простору на території Київської міської клінічної психоневрологічної лікарні №1 для комфортного спілкування та відпочинку різних груп користувачів (пацієнтів, гостей, персоналу лікарні)

Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

В результаті проекту:
1) В лікарні виникає обладнаний для комфортного перебування публічний простір на свіжому повітрі для організованого дозвілля та творчої самореалізації пацієнтів лікарні
2) Простір стає майданчиком для публічних культурно-мистецьких заходів Творчого клубу лікарні, зокрема щорічного фестивалю творчості особливих людей «ПАВЛОВ фест» та волонтерських/благодійних ініціатив.

Для кого цей проект

Проект створить умови для комфортного дозвілля та спілкування не лише пацієнтів лікарні, але й персоналу та відвідувачів.

План заходів з реалізації проекту

Етап 1. Розробка архітектурного проекту інклюзивного публічного простору на території лікарні (2 місяці)
Етап 2. Реалізація архітектурного проекту (3й-6й місяці)

Ключові показники оцінки результату проекту

1) Кількість пацієнтів-відвідувачів простору та середній час перебування особи
2) Загальна кількість відвідувачів простору та середній час перебування особи
3) Кількість публічних культурно-мистецьких культурних заходів у просторі
4) Кількість занять Творчого клубу лікарні у створеному просторі

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Успішна реалізація проекту потребує комплексного або часткового погодження з усіма зацікавленими сторонами – майбутніми користувачами, адміністрацією лікарні, міською та районною адміністраціями.
Наразі адміністрація лікарні в особі головного лікаря та керівника Творчого клубу зацікавлено підтримує проект та попередньо погодила місцерозташування скверу.

Приклади (кейси) схожих рішень

Численні наукові дослідження довели, що перебування в облаштованих зелених зонах позитивно впливає на психіку людини, допомагаючи навіть онкохворим. Особлива роль таких просторів у закладах охорони здоров’я, де перебування на свіжому повітрі є частиною реабілітації та лікувального процесу. Усвідомлення цього призвело до виникнення концепції «цілющих садів», що впроваджена у системі охорони психічного здоров’я у Західній Європі та США.

Фотографії