Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Децентралізований електронний аукціон (Auction 3.0) Негативний висновок

Доданий
10.10.2016
Номер
9
IT (інформаційні технології)

Auction 3.0 - система електронних аукціонів для продажу/передачі в оренду комунального майна, що працює за технологією Blockchain. Основні принципи системи: повна відкритість процедур, мінімізація ризиків зловживань, залучення широкого кола учасників аукціонів, збільшення прибутків в бюджет міста, розвиток приватного бізнесу.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
994 180 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Наталія
Наталія Дрік
Локалізація
Шевченківський

Опис

Проблема

Відсутність відкритих та доступних процедур продажу/оренди комунального майна. Через недолік поширення інформації про аукціони, низький рівень конкуренції, як наслідок незначна вартість реалізації/передачі такого майна. Відсутність реальних інвестицій в цей сектор.

Мета проекту

Система Auction 3.0 створена для забезпечення відкритості та рівних можливостей учасників продажу і передачі в оренду державного та комунального майна, і, як наслідок, переходу на ринкові механізми регулювання економіки і мінімізацію корупційних ризиків в цьому процесі.

Пропоноване рішення, що до розв’язування проблеми і його обґрунтування

Завдяки унікальній архітектурі системи, інформація про аукціони та майно поширюється для необмеженого кола осіб. Окрім того, використання системи не потребує видатків з бюджету, завдяки Outsource підходу. Малий та середній бізнес (електронні майданчики) особисто зацікавлений в залучені ширшого кола клієнтів. А відсутність головного адміністратора забезпечує достовірність інформації про аукціони, учасників та майно.

Для кого цей проект

Всі жителі міста, громадські активісти, інвестори, представники бізнесу, органи державної влади/місцевого самоврядування.

План заходів з реалізації проекту

Для інтеграції Auction 3.0 існують дві паралельні процедури: прийняття Положення про аукціон міською радою та доопрацювання системи.

Ключові показники оцінки результату проекту

Абсолютна відкритість кожного етапу продажу/оренди майна, збільшення інвестицій до міського бюджету, розвиток малого та середнього бізнесу, перехід на новий рівень використання інформаційних технологій.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Завдяки точному розрахунку та попередньому випробуванню системи, всі відомі ризики враховані та вирішені.

Приклади (кейси) схожих рішень

Подібні технології (Blockchain) широко використовуються банками та представниками бізнесу світового рівня. Проте, онлайн аукціони, що діють в країні, криють в собі низку ризиків. Наприклад, зараз неможливо гарантувати повне збереження всієї інформації про аукціони; відсутні також опції для простого масштабування системи та залучення нових інвесторів; існує монополія на інформацію, що створює негативні ризики.

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент інформаційно-комунікаційних технологій ВО КМР (КМДА)

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".