Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Вивільнення від автомобілів пішохідної зони біля станції метро Теремки Реалізований

Доданий
05.03.2019
Номер
1154
Публічний простір

Проект передбачає встановлення антипаркувальних стовпчиків, висадження декоративних кущів, монтаж обмежувачів, які б унеможливили заїзд автомобілів на пішохідну площу перед південно-західним виходом зі станції метро Теремки у Києві (пр. Ак. Глушкова 31-а). Це перший етап ідеї перетворення площі у комфортний простір (наступні етапи передбачають її новий вигляд, зони відпочинку і озеленення).

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
259 536 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди

Команда проекту

Локалізація
Голосіївський
Адреса установи/закладу, будинку
просп. Академіка Глушкова, 31А

Опис

Проблема

Згаданою в проекті площею щоденно користується 2/3 пасажиропотоку кінцевої станції метро Теремки (близько 18 тис. людей). 60-70 хаотично припаркованих на площі автомобілів, а також їхній постійний рух, створюють суттєві перешкоди для пересування пішоходів, матерів з малолітніми дітьми, наражаючи їх на небезпеку. Площа, яку займають припарковані автомобілі – 910 кв. м. Наприкінці 2017 – на початку 2018 року мешканці житлового масиву Теремки-1 висунули ідею перетворити згадану вище пішохідну площу в затишне комфортне місце. Ідея має кілька етапів. Перший і поточний: вивільнити місце від припаркованих автомобілів. Наступні кроки: перетворення території на якісно новий публічний простір зі створенням зон відпочинку, комплексним дизайном площі, і з висадженням додаткових зелених насаджень.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Проект передбачає повне обмеження заїзду автомобілів на площу. При цьому для екстренних служб встановлюється автоматичний шлагбаум, який дозволить потрапити на площу за критичної потреби. Для цього в межах твердого покриття передбачене встановлення антипаркувальних стовпчиків. А в зелених зонах від заїзду автівок мають захищати спеціально висаджені кущі дерену або бірючини.

Ключові показники оцінки результату проекту

Комфорт місцевих мешканців, безпечне пересування в межах відведеної площі.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Площа на проспекті Глушкова 31-а є одним з найбільш людних просторів Голосіївського району. Окрім того, що Теремки-1 - це один з найбільш густонаселених масивів району, згадана пішохідна площа - це пересадочний вузол для тих, хто їде в місто з приміської зони. Відповідно, комфортність цього місця сприятиме доступності різних верств населення, зокрема й маломобільних груп.

Бюджетна ефективність проекту

Проект не передбачає подальших регулярних витрат на утримання з боку міської чи районної влади

Інформація про інноваційність проекту

Інноваційність полягає в переосмисленні важливості збереження в місті вільних просторів, які дозволяють киянам почувати себе комфортно

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

Поточним проектом передбачається: 1) встановлення 120 паркувальних стовпчиків та 1 шлагбауму для доступу автомобілів швидкої допомоги та пожежного авто, 2) посадка живоплоту (близько 200 кущів бірючини/дерена) по периметру зеленої зони. Для зменшення шумового забруднення та більш комфортного перебування людей на території.

Фотографії

Останні оновлення проектів

03.06.2020
Лідер проекту
Триває реалізація ініціативи

В цей момент відбувається встановлення антипаркувальних стовпчиків

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".