Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

AirZOOM - безпечне повітря для твоєї дитини - мобільна мережа моніторингу якості повітря Реалізований

Доданий
06.03.2019
Номер
1300
Екологія

Автоматизована мережа моніторингу якості повітря, з режимом роботи 24/7/365, вимірює забруднення та запиленість повітря від транспорту та підприємств. Сучасні компактні датчики, сертифіковані за Європейськими стандартами, в режимі онлайн надають громадянам інформацію про стан та безпечність повітря. Дані зручно відображаються через мобільний додаток, соціальні мережі, а також на карті міста.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
323 000 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди

Команда проекту

Локалізація
Загальноміський проект
Адреса установи/закладу, будинку

Опис

Проблема

У місті Київ спостерігається небезпечна тенденція збільшення забрудненості повітря. Так, за останні 20 років концентрація формальдегіду зросла на 200%, а діоксиду азоту - на 50%. Також зафіксовано утворення стійких атмосферних утворень - смогів. У місті відсутня оперативна система оповіщення або інформування громадян про рівень забруднення повітря. При цьому населення міста, а особливо його вразлива група - діти, можуть зазнати значного негативного впливу. Також відсутній онлайн ресурс, що здійснює контроль/фіксацію/аналіз даних оперативних вимірювань та візуального відображення інформації. Внаслідок відсутності історії систематичних вимірювань, громада не має можливості впливати на прийняття екологічно значимих рішень міської влади.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

На першому етапі проекту встановити 10 портативних датчиків на подвір’ях 10 шкіл Києва (1 датчик – 1 школа): 1) Базовий тип датчику призначений для вимірювання температури, вологості, концентрації аерозолів (зазвичай PM2.5), CO, NO2 та інших; набір датчиків розширюваний і може включати інші фізико-хімічні фактори; 2) Датчик доступний за ціною (вартість базової моделі стартує з 10 тис. грн); 3) Компактність і кліматично стійке виконання не потребує додаткових капітальних захисних споруд; 4) Збирання даних відбувається через бездротове інтернет-з'єднання GSM/3G/WiFi; 5) Дані вимірювань передаються до хмарної БД; 6) Інформація про стан повітря і прогноз доставлятиметься до користувача в режимі онлайн багатьма шляхами: через веб-сайти проекту, на смартфон, в соціальні мережі, за підпискою.

Ключові показники оцінки результату проекту

1) Доступність даних мережі 24/7/365 для повторного використання без обмежень. 2) Висока якість результату, забезпечена сертифікацією і регулярним калібруванням засобів вимірювання. 3) Висока економічна ефективність, обумовлена низькою вартістю і швидкістю розгортання мережі, низькими експлуатаційними витратами, відсутністю капітального будівництва. 4) Спроможність ефективного масштабування рішення на інші райони міста, інші області.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

1) Батьки, діти, вчителі м. Києва мають можливість постійно знати про якість повітря та його безпечність на подвір’ї школи і приймати відповідні рішення 2) Залучення київських школярів і студентів до участі в експлуатації, модернізації і розширенні проекту закладає створення нового екологічно свідомого покоління України, а також майбутніх екологічно орієнтованих робочих місць. 3) Залучення громадськості до глибшого усвідомлення і управління екологічними питаннями міста.

Бюджетна ефективність проекту

1) Низька ціна датчика. 2) Низька ціна експлуатації та обслуговування мережі. 3) Доступність даних мережі для використання без оплати.

Інформація про інноваційність проекту

1) Портативні фізичні датчики можуть бути розташовані там, де потрібно, а не лише там, де можливо. 2) Децентралізоване рішення через непотрібність капітальних інфраструктурних споруд сприяє легкому масштабуванню проекту. 3) Хмарні технології збирання і розповсюдження даних моніторингу доставляють інформацію туди і в тому вигляді, де і як зручно користувачеві. 4) Нові спроможності оцінки і відображення викидів мегаполісу.

Інформація про співфінансування

1) Науково-методичну консультацію і супровід проекту за власний кошт надають експерти Національного авіаційного університету. 2) На разі тривають перемовини з компанією Phillips про надання підтримки проекту.

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

1) Закупівля датчиків. 2) Вибір і узгодження місць встановлення датчиків, власне встановлення датчиків. 3) Організація під’єднання збору інформації по каналах GSM/3G/4G. 4) Розробка програмного інтерфейсу із зібраною інформацією, засобів її представлення. 5) Планування і проведення інформаційно-рекламної компанії, розміщення на сайтах обраних шкіл інформації про якість повітря на подвір'ї школи, проведення екологічних годин в обраних школах. 6) Реліз додатків для: веб-платформи, мобільної платформи, платформи RSS-розсилки. 7) Підготовка і проведення відкритих уроків екології міста у школах учасниках. 8) Підготовка і публікація звіту, у тому числі фінансового. Прес-конференція з презентацією.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

1) Підвищення вартості датчиків через коливання курсу валюти, зміни у митних зборах і податках тощо.

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент інформаційно-комунікаційних технологій ВО КМР (КМДА)

Останні оновлення проектів

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".