Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

"Спадщина предків" - фольк - терапія для дітей з особливими потребами Відхилений остаточно за експертизою

Доданий
06.03.2019
Номер
1567
Культура, туризм

Підтримка інклюзії у сфері культури та розширення аудиторії через залучення різних вікових та соціальних груп – застосовуючи методи фольк-терапії. Допомога дітям з особливими потребами та інвалідністю подолати ізольованість від суспільства, адаптуватися у колективі звичайних дітей шляхом творчого самовираження на базі фольклорно – етнографічних надбань з елементами інтерактиву.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
468 180 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Подільський
Адреса установи/закладу, будинку
вул. Межигірська, 2, Київ

Опис

Проблема

Відсутність комплексу заходів у задоволенні культурних потреб дітей з особливими потребами та інвалідністю, який би ґрунтувався на збереженні українських звичаїв та традицій. Повноцінному залученні дітей через українські фольклорні пісні та танці до відродження народних традицій та обрядів, творчому та моральному вихованню наступних поколінь. Проект «Спадщина предків» може стати складовою корекційно-розвиткової роботи – комплексу заходів із системного психолого-педагогічного супроводження дітей з особливими освітніми потребами у процесі навчання, що спрямований на корекцію порушень шляхом розвитку пізнавальної діяльності, емоційно-вольової сфери, мовлення та особистості дитини.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Проект «Спадщина предків» охоплює позашкільний розвиток та зайнятість дітей з особливими потребами та дозволить привернути увагу суспільства до проблеми ізольованості таких дітей, буде корисним відповідним державним установам, які розробляють програми інтегрування дітей з особливими потребами та інвалідністю в повноцінне життя. Через фольклорний спів, обрядове дійство, музичний супровід, декораційно-художній елемент діти будуть долучатися до заходів з відродженню українських народних традицій та обрядів, збереженню та популяризації, розвитку національної української культури, творчому та духовному моральному вихованню наступних поколінь українців, зміцненню української національної гідності та усвідомленню молоддю свого генетичного коду.

Ключові показники оцінки результату проекту

Пропонований склад груп дітей, що відвідуватимуть творчі зустрічі в рамках проекту «Спадщина предків» 30 – 50 чоловік, віком від 6 до 16 років включно, триватимуть 45 - 60 хв., два рази на тиждень. Таким чином за календарний рік може бути охоплено близько 1000 – 1100 дітей з особливими потребами.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Проект «Спадщина предків» є нестандартним рішення проблеми подолання ізоляцій дітей з особливими потребами та інвалідністю від суспільства. Через відсутність фінансування діти - інваліди залишені наодинці зі своїми проблемами. Завдяки охопленню близько 1500 дітей, зменшується навантаження на соціальні служби і на батьків таких діток. Соціальна ефективність проекту досягається шляхом залучення дітей з особливими потребами до творчого процесу .

Бюджетна ефективність проекту

Проект потребує фінансування - 468 180грн.

Інформація про інноваційність проекту

Унікальність даного проекту полягає в акцентуванні уваги на інклюзивному вихованні дітей з особливими потребами в контексті українських традицій на основі творів українського музичного фольклору (календарно – обрядових пісень), через поєднання різних видів творчості на одній локації для всебічного розвитку дітей, що вирішує проблему інтегрування дітей в суспільство. Розвиток комунікативної сфери; лікування звуком та вокалом; танцювально-рухова терапія; тілесна терапія; костюмотерапія.

Інформація про співфінансування

Проводяться переговори з благодійними організаціями та меценатами.

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

1. Підбір зразків автентичного фольклору з матеріалів фольклорно-етнографічних досліджень з метою здійснення запису фонограм і постановки сценічної музично-хореографічної програми з елементами інтерактивну (квітень - серпень). 2. Здійснення запису фонограм, майстеринг компакт-диску. Закупівля обладнання та необхідних матеріалів (квітень - серпень). 3. Організація роботи та затвердження графіку творчих зустрічей, презентація компакт-диску (вересень). 4. Проведення творчих зустрічей в рамках проекту «Спадщина предків». Інформаційна підтримка ЗМІ. (жовтень – грудень). 5. Звітний фестиваль дитячої інклюзивної творчості (співу, танців, декламації тощо) на базі проекту «Спадщина предків» (грудень).

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Ризики визначаються особливостями проектної діяльності: розтягненістю в часі; великою кількістю учасників; комбінацією форм виробничої діяльності (творчої, технічної, комерційної, виробничої, фінансової тощо). Ризики учасників проекту (ризик свідомого чи змушеного невиконання учасниками своїх зобов'язань у межах проектної діяльності, що може зумовлюватись їхнім непрофесіоналізмом, хитким фінансовим станом тощо); ризик перевищення кошторисної вартості проекту; ризик форс-мажор.

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".