Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Мати героя: від болю до зцілення Реалізований

Доданий
06.03.2019
Номер
2069
Соціальний захист

Матері загиблих учасників АТО/ООС, що подолали кризу, надаватимуть підтримку тим батькам, які цього потребують. Проект реалізовуватиметься на базі Ресурсного центру, де за принципом «рівний-рівному» відбуватиметься індивідуальна та групова робота. Середовище взаємопосилення та взаємодопомоги формуватиме спільноту, що генеруватиме ціннісні рішення до подолання проблеми психологічної адаптації.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
299 220 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди

Команда проекту

Локалізація
Загальноміський проект
Адреса установи/закладу, будинку
вул. Гарматна, 31

Опис

Проблема

Переживши травму загибелі дитини, жінки закриваються у собі, ізолюються від суспільства, не маючи довіри ні до кого, навіть до соціальних працівників. Ми створили Ресурсний центр — як осередок взаємодопомоги. На базі центру діє принцип "рівний-рівному»: рівні між собою матері загиблих Захисників, об’єднані спільним болем, створюють можливість для успішного подолання кризи, виходу з неї до позитивних змін. Саме принцип "рівний-рівному» створюватиме оптимальні умови, адже завдяки довірі, позитивному прикладу, єднанню та взаємопосиленню можна віднайти шлях до зцілення. Окрім того, взаємний обмін досвідними знаннями допомагає вирішувати проблеми та покращує якість життя. Спілкування зі схожими людьми, яких вони розцінюють як кращих за них, вселяє надію, оптимізм та бажання жити далі.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Підтримка в проекті базується на: 1) Принцип рівності - знаходження когось, хто пережив схожий досвід, та сприймається на рівних. 2) Надавання відчуття власної сили та спроможності - під час індівідуального спілкування у батьків загиблих з'являється надія, що можна щось зробити, щоби покращити своє життя, набути потрібних результатів, та взяти відповідальність за те, щоби це відбулося, на себе. 3) Принцип допомічника - усвідомлення того, що допомагаючи іншим, допомагаємо собі. 4) Діяльність із захисту своїх та громадських інтересів надають можливість навчитися вирішувати та вибирати те, що краще працює, розвиває уміння позитивно ризикувати, взаємо підтримку, самодопомогу та ознайомленість з проблемою. 5) Діяльність на базі єдиного центру, як осередку.

Ключові показники оцінки результату проекту

Покращення емоційного стану родин загиблих, підвищення відчуття власної сили та спроможності, позитивні зміни в поведінці, підвищення рівня задоволеності соціальним захистом у м. Києві, кількість охоплених батьків загиблих Захисників.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Проект діє в 2019 році на базі центру соціальних служб сім'ї, дітей та молоді і вже довів свою ефективність. Проект не має на меті замінити соціальні служби, конкуруючи з соціальними працівниками, але він дуже гарно її підсилить. В співпраці міської влади та громади це буде якісна та ефективна допомога що значно підвищить рівень задоволеності соціальними послугами в м Києві. Загальна реєстрація на участь у проекті буде доступна у соціальних мережах та за телефоном.

Бюджетна ефективність проекту

Не потребує подальшого фінансування. Планується робота з включення проекту в міську соціальну програму "Турбота".

Інформація про інноваційність проекту

Адресний та індивідуальний підхід допомоги батькам загиблих за принципом "Рівний-Рівному", поєднання зусиль громадськості з службами соціального захисту м.Києва

Інформація про співфінансування

ГО "Об'єднання дружин і матерів бійців учасників АТО"

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

Індивідуальне відвідування родин та регулярне проведення групових заходів впродовж року

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Емоційне вигорання надавачів послуг (в рамках проекту передбачено тренінг з вигорання)

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент соціальної політики ВО КМР (КМДА)

Останні оновлення проектів

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".