Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

РеаніМетро Лук'янівська - встановлення громадських дефібриляторів На реалізації

Доданий
06.03.2019
Номер
2284
Безпека

Раптова зупинка серця не обирає жертву. Ми хочемо зробити метро безпечним і підвищити шанси на виживання для кожного з нас. Наша мета – обладнати 52 станції метро автоматичними зовнішніми дефібриляторами (АЗД). Ці апарати можуть «перезапустити» серце та повернути людину до життя. Також ми хочемо навчити персонал Київського метрополітену надавати першу допомогу при травмах та невідкладних станах.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
190 800 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди

Команда проекту

Локалізація
Загальноміський проект

Опис

Проблема

Щороку близько 350000 раптових зупинок серця трапляється поза лікарнею у США (статистика в Україні відсутня). Після раптової зупинки серця людина живе ще 5-7 хвилин. А скільки часу потрібно, щоб швидка допомога доїхала та спустилась вниз у метро? 45% жертв раптової зупинки серця виживають, коли простий перехожий надавав допомогу. Кожна хвилина зволікання наближує до смерті. З листопада 2018 по січень 2019 року в київському метро померли семеро людей – не від травм, раптово і моментально. Кожному з них викликали швидку, часом поруч були небайдужі громадяни, які знали, як діяти у цій ситуації…Але маємо сім смертей, яким можна було запобігти. Так як метро – потенційно травмонебезпечний транспорт, саме йому варто стати прикладом для інших державних підприємств у вмінні надавати першу допомогу.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Пропонуємо встановити дефібрилятори (АЗД) на кожній станції метро та навчити працівників станцій надавати першу допомогу. АЗД повністю автоматичний, тому ним неможливо нашкодити здоровій людині. Користувач має ввімкнути його і наклеїти електроди на тіло постраждалого. Далі АЗД аналізує серцевий ритм і за потреби робить розряд самостійно. АЗД також може сказати робити непрямий масаж серця – тут і потрібні навчені працівники метро. АЗД може застосовувати будь-яка людина без медосвіти. Першу допомогу також може надавати будь-яка людина, що пройшла відповідні курси. Цей проект передбачає обладнання АЗД і навчання працівників 1 станції метро. Ми подаємо 52 проекти, щоб забезпечити всі станції метро. Голосуйте і залучайте друзів, щоб АЗД і навчений персонал були на всіх станціях!

Ключові показники оцінки результату проекту

Буде запроваджено систему фіксації та звітності про всі випадки надання допомоги. Результативність проекту буде оцінюватися за кількістю випадків надання першої допомоги працівниками метрополітену і кількість випадків використання АЗД. Ця інформація має щоквартально публікуватися на сайті КП «Київський метрополітен» та слугуватиме для оцінювання успішності тренінгів з першої допомоги та їх удосконалення для підвищення якості надання допомоги.

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Дефібрилятори (АЗД) в метро створюють «острівці безпеки» по всьому місту. Вміти надавати першу допомогу – нове правило етикету для киян. Проект зможе знизити смертність та зменшити наслідки нещасних випадків у метро. Результат проекту є загальнодоступним: будь-який пасажир метро зможе скористатись дефібрилятором, адже це не потребує спеціальних знань, а якщо на станції станеться нещасний випадок, поруч завжди буде навчений першій допомозі працівник метрополітену з якісною аптечкою.

Бюджетна ефективність проекту

Проект бюджетно ефективний.

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

1.Внесення до внутрішньої нормативно-правової документації КП «Київський метрополітен» норм щодо: обов’язкового навчання та сертифікації з першої допомоги працівників метро, щорічної актуалізації знань та навичок з першої допомоги, регулярного оновлення вмісту аптечок відповідно до потреби 2.Проведення публічних закупівель послуг із навчання персоналу станцій метро першій допомозі за стандартом (див додатки) 3.Проведення публічних закупівель товарів: А)автоматичні зовнішні дефібрилятори (АЗД) за стандартом; Б)аптечки першої допомоги (див. додатки). 4.Встановлення АЗД та аптечок, навчання та сертифікація персоналу станцій 5.Виготовлення та розміщення у метро інформаційних матеріалів 6.Моніторинг успішності проекту шляхом збору даних про випадки надання допомоги у метро, подальше покращення

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Серед ризиків проекту істотна зміна курсу гривні щодо іноземних валют, різкі зміни цінової політики ринку, обставини непереборної сили (стихійні лиха, катастрофи, воєнні дії). Для мінімізації ризиків був проведений детальний аналіз ринку та вказано середні ринкові ціни, доступні для реалізації тендерів, з урахуванням фінансових ризиків. Також ризиком може бути розкрадання майна, у зв’язку з чим пропонуємо особливу увагу приділити заходам безпеки (відеокамери тощо).

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент транспортної інфраструктури ВО КМР (КМДА)

Останні оновлення проектів

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".