Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Знайомство киян з можливостями використання фандомату. Відхилений остаточно за експертизою

Доданий
01.03.2019
Номер
396
Екологія

Роздільний збір побутового сміття є важливою умовою для збереження довкілля. Фандомат що приймає та оплачує кошти за сотртовану металеву, бумажну або пластикову упаковку, допоможе привчити людей до ідеї сортування сміття. З фандомату збираєтся вторсировина, відразу придатана до переробки. Завдяки використанню фандоматів на сміттєвий полігон може потрапити на ⅓ меньше відходів.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
929 040 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Загальноміський проект
Адреса установи/закладу, будинку
Ушинського вулиця, Солом’янський район, Київ

Опис

Проблема

Щорічно Київ генерує більше мільйона тонн твердих побутових відходів. Більшість цього сміття потрапляє на сміттєзвалища, як вторсировина переробляється близько 5%. Незважаючи на прийнятий закон що впроваджує роздільний збір сміття, кияни неохоче сортують сміття вдома. Сьогодні у більшості будинкив Києва є 2 контейнера для сміття: контейнер для скла, пластику та паперу і контейнер для решти сміття. Навід сортоване киянами сміття, що потрапляє в окремий контейнер, потребує досортування на великих сміттєсортувальних станціях або заводах. Частина сміття, що їде туди у спресованному вигляді, так і не буде перероблено. Сдана за винагороду у пункти прийому вторсировина гарантовано буде перероблена, але ці пункти зазвичай знаходяться поза зоною крокової доступності і їх небагато.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Фандомат що приймає та оплачує кошти за сортовану металеву, бумажну або пластикову упаковку, допоможе привчити людей до ідеї сортування сміття. Фандомат приймає ПЕТ пляшку, алюмінієву та жерстяну бляшанки, тетрапак упаковку, пластикову упаковку від молочніх продуктів та продуктів побутової хімії тощо. Упаковку сортують, подрібнюють та зберігають у окремих баках всередені фандомату. ПЕТ пляшка, наприклад, сортується по кольору, відокремлюються кришка та стопорне кільце. У такому вигляді упаковка продається переробникам, отримані кошти роблять фандомат самоокупним. Фандомат площею 6 квадратних метрів, що встановлено на вулиці, може накопичувати до 1,5 тонн сировини до необхідності обслуговування. Вуличний фандомат у кроковій доступності для киян може зменшити викиди на звалища на ⅓.

Ключові показники оцінки результату проекту

За 3 місяці роботи встановленного фандомату плануємо: 1. Зібрати статистику користування киянами пристроєм. 2. Зібрати відгуки і пропозиції. 3. Показати міській владі та громаді що такий фандомат дійсно реалізує роздільний збір сміття, яке перетворюється на корисну вторсировину. 4. Сприяти формуванню у міської влади розуміння, як можна використовувати фандомати, що потрібно робити розгортання мережі фандоматів. 5. На базі статистики сформувати фінансову модель використання фандомату, що допоможе

Соціальна ефективність проекту та його загальнодоступність

Фандомат встановлюється в кроковій доступності мешканців багатоповерхових будинків або відвідувачів парків тощо. Для користування фандоматом потрібно лише мати використану упаковку з штрихкодом. Фандомат працює 24 години 7 днів на тиждень. Фандомат допоможе як не байдужим до екології України, так і тим, хто хоче отримувати винагороду за свою працю по сортуванню сміття. Користування фандоматом мотивує розділяти сміття вдома зменшує загальні витрати на його утилізацію.

Бюджетна ефективність проекту

Продаж вторсировини може зробити фандомати самоокупними і зменьшити загальні видатки на утилізацію сміття.

Інформація про інноваційність проекту

Використання фандоматів автоматизує сортування та прийом вторсировини. На відміну від європейських аналогів вуличний фандомат приймає більше видів упаковки, коштує дешевше і не потребує окремого приміщення. Фандомат може стати ефективним самоокупним інструментом, що дозволяє побудувати мережу з прийому вторсировини по всій Україні. Вартість володіння фандоматом є значно нижчою порівнюючи з традиційним пунктом прийому вторсировини.

Інформація про співфінансування

Мережа фандоматів може бути створена як за кошти громади, так і за кошти бізнесу. Знайти інвестора для встановлення декількох фандоматів значно простіше порівняно з пошуком інвестора у сміттєпереробний завод.

Орієнтовний план заходів з реалізації проекту

Місяці 1-7. Закупівля та виготовлення фандомату. Місяці 4-6. Заходи щодо підготовки місця під встановлення фандомату. Місяці 8-11. Робота фандомату на місці встановлення, збір данних. Місяці 11-12. Підведення підсумків, прийняття рішення щодо подальшої експлуатації фандомату тощо.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Відсутність правового статусу фандомату. Складна процедура виділення місця під фандомат та підключення електрики. Вандалізм. Упередженість чиновників щодо використання фандомату, що може змінити підхід до утилізації сміття у Києві.

Фотографії

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".