Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Чисте повітря для Соцміста Брав участь

Доданий
11.03.2020
Номер
1163
Екологія

Забруднене повітря є негативним чинником, що впливає на розвиток низки хронічних хвороб та негативно впливає на якість життя. Але більшу небезпеку становить вміст небезпечних речовин, що можуть напряму становити загрозу життю та здоров’ю людини
Проект передбачає встановлення автономного датчику, що в цілодобовому режимі буде відслідковувати вміст ртуті у повітрі, у мікрорайоні «Соцмісто».

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
2 770 645 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди

Команда проекту

Локалізація
Загальноміський проект

Опис

Проблема

На території мікрорайону «Соцмісто» знаходиться колишній завод «Радикал», який спеціалізувався на випуску продукції з використанням ртуті при виробництві. Від найближчих житлових будинків та навчальних закладів до території закинутого заводу близько 1 км. На сьогоднішній день у закинутому заводі відбулось часткове руйнування виробничих приміщень та місць складання ртуті. Це створює загрозу потрапляння часток ртуті до атмосферного повітря, і розповсюдження їх по території мікрорайону. Ртуть є надзвичайно небезпечним елементом який становить загрозу життю та здоров’ю людини. Нажаль ртуть не має ні запаху, ні смаку, ні кольору, тому людина не може самостійно визначити наявність часток ртуті у повітрі. Саме тому є важливим встановити цілодобовий автономний датчик вимірювання вмісту ртуті.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Встановлення датчику у автономному стаціонарному посту моніторингу, що буде цілодобово обробляти інформацію про вміст ртуті в повітрі, а у разі виявлення перевищень передавати інформацію на пульт оперативного чергового управління з питань цивільного захисту м. Києва.

Ключові показники оцінки результату проєкту

датчик встановлено та запущено вчасно і в повній мірі

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Датчик має відображати інформацію на відкритих, загальнодоступних ресурсах. Посилаючись на дані з цього датчику громадяни зможуть вимагати реакції від міста та вжити необхідні заходи для захисту життя та здоров’я.

Бюджетна ефективність проєкту

збільшують видатки бюджету (після реалізації потребують подальшого фінансування для утримання встановлених датчиків)

Інформація щодо інноваційності проєкту

За останні роки місто почало активно розвивати систему моніторингу якості повітря, на 2020 рік вже передбачено встановлення мережі датчиків по місту. Проте проект направлений на встановлення датчику ртуті на території «Соцміста», з системою обробки та передачі даних для активного реагування.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

180000

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

січень-березень: проведення закупівель, квітень-червень: проектно-монтажні роботи, липень-серпень: встановлення та запуск датчику

Відповідальні підрозділи

Управління екології та природніх ресурсві КМДА

Назва Команди проєкту

Соцмісто - місто-сад !

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Ні.

Приналежність до депутатських Команд

Так.

Відповідальні підрозділи

Управління з питань цивільного захисту

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".