Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Кип'яТочка Відхилений остаточно за експертизою

Доданий
11.03.2020
Номер
1232
Соціальний захист, інклюзія

Кип'яТочка - це автоматичні пункти з безоплатної видачі очищеної води та кип'ятку на вулицях міста, яким можуть скористатись жителі та гості міста, а також соціально незахищені люди - безпритульні.
Безпритульним немає де розігріти їжу, їх не пускають у заклади, щоб набрати свіжої води, кип'ятку чи гарячої води для чаю чи їжі швидкого приготування.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
189 400 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди

Команда проекту

Локалізація
Дарницький

Опис

Проблема

В західних країнах на вулицях міст реалізовані пункти, де кожна людина може випити або набрати очищену свіжу воду - питтєві фонанчики. В Києві відсутні загальнодоступні пункти видачі очищеної води. Це призводить до того, що малозабезпечені люди не можуть отримати доступ до свіжої питної води і можуть страждати від спраги, в жаркі дні отримувати перегрівання. Друга проблема - доступ до води для безпритульних. Безпритульні є соціально незахищеною групою, що часто не має доступу до свіжої очищеної води і мають потребу в гарачій воді (кип'ятку) для розігрівання їжі, приготування гарячих напоїв, зігрівання в холодну пору року та вночі.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Кип'яТочка виникла як супутній проект інстраграм ініціативи SukaZhizn, що з 2017 року допомагає безпритульним і є в першу чергу проектом для соціально незахищених верств населення. Крім того, проаналізувавши ситуацію з доступом до свіжої води на вулицях міста ми виявили відсутність очищеної свіжої води. Тому проект має 2 аспекти: видача свіжої питної води та видача кип'ятка (гарячої води). Система очистки та нагріву води зхована під землю, ззовні це автомат для видачі води для всіх бажаючих, для людей з інвалідністю видача на рівні доступності з візка з можливістю під'їзду, для тварин окрема миска з автоматичним наповненням. Місцями встановлення автоматів - публічні місця міста, біля закладів, кафе. Воду для очистки проект буде брати з наявної мережі водовідведення.

Ключові показники оцінки результату проєкту

Кількість людей, що скористались точкою за день/місяць/рік; кількість літрів води, виданої за день/місяць/рік; кількість безпритульних, що отримали доступ до свіжої і кип'яченої води

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Проект передбачає доступність для набору води для людей з інвалідністю. Проект передбачає безоплатну доступність до свіжої та кип'яченої (гарячої води) для всіх груп населення. Проект передбачає можливість пити воду для тварин (тарілка з системою наповнення).

Бюджетна ефективність проєкту

Проект передбачає періодичну (1 раз на рік) заміну фільтрів очистки води та проведення технічного обслуговування.

Інформація щодо інноваційності проєкту

Подібні рішення по видачі кип'яченої (гарячої) води в Україні не реалізовані. Реалізовані бювети, але в них відсутня система очистки води і вода холодна.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

189400

Інформація про співфінансування (співучасть) у проєкті

Проведення технічного обслуговування та заміну фільтрів очистки води (1 раз на рік) бере на себе команда реалізації проекту. Також, PR кампанію, брендування та просування проекту буде забезпечено командою реалізації проекту.

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

Лютий 2021 - визначення місць встановлення автоматів видачі води; Березень 2021 - запуск у виготовлення автоматів видачі води; Травень 2021 - монтаж та інсталяція автоматів.

Назва Команди проєкту

Кип'яточка TEAM

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Ні.

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Фотографії

Експертна оцінка

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".