Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Перехрестя зручне для всіх на Виноградарі Брав участь

Доданий
11.03.2020
Номер
1781
Дороги, транспорт

На перехресті вулиць Івашкевича та Вишгородської біля Інтернату №5, де навчаються діти з порушенням зору, буде здійснене облаштування наземних переходів з урахуванням принципів універсального дизайну. Адаптація цього перехрестя - це шанс для Києва розпочати переосмислення власної стратегії щодо включення осіб з порушеннями зору в міський простір нарівні з усіма.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
300 000 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Загальноміський проект

Опис

Проблема

Сполучення Івашкевича/Вишгородської - це місце, де дітей з порушенням зору вчать з допомогою білої тростини орієнтуватися по місту. Наразі у Києві немає безпечного та універсального прикладу перехрестя, яке було б пристосованим під потреби незрячих осіб. Усі найближчі зупинки громадського транспорту та пішохідні переходи даного перехрестя повністю не пристосовані для маломобільних жителів міста, що може стати загрозою для здоров’я чи навіть життя людей. Відсутні тактильні попереджувальні та направляючі смуги, звукове дублювання сигналу світлофора та видима розмітка зебри переходу. Делініатори (обмежувальні стовпчики) розміщені у неправильних місцях, створюють додаткову загрозу для травмування осіб з порушеннями зору.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Пропонуємо забезпечити доступність території перехрестя вулиць Івашкевича та Вишгородської згідно з ДБН В.2.2-40:2018 Інклюзивність будівель і споруд через перебудову, адаптацію та розміщення розумних пристосувань на окресленій ділянці території для створення безпечного та доступного перехрестя для всіх.

Ключові показники оцінки результату проєкту

Результатом проекту буде покращення рівня орієнтування дітей з порушеннями зору через навчання на сучасних інноваційних прикладах доступних перехресть, які передбачатимуть включення та полегшення використання простору для незрячих осіб на рівні з усіма мешканцями міста. Простір стане також доступним для дітей, людей похилого віку, людей з ускладненим орієнтуванням, людей з інвалідністю та батьків із дитячими візками.

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Перехрестя є загальнодоступним тому його адаптація під потреби маломобільних груп населення та підвищення його безпеки матиме позитивні наслідки для всіх мешканців району та міста.

Бюджетна ефективність проєкту

Проєкт бюджетно ефективний.

Інформація щодо інноваційності проєкту

Даний проєкт - це спроба поєднати в міському плануванні найефективніші та найкращі світові практики щодо включення маломобільних людей до міського простору на базі синтезу досвіду інклюзивного урбан-планування скандинавських країн, американських практик застосування принципів універсального дизайну в місті та досвіду проєкту Speaking City (тестованого на прикладі міста Сочі) до українських реалій.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

300000

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

1. Контроль підготовки робіт та консультація з працівниками КП. 2. Проведення публічних закупівель матеріалів за технічним завданням, яке нададуть автори проєкту (див. додатки). 3. Облаштування найближчих зупинок громадського транспорту, території перехрестя згідно з стандартами безпечного та безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших МГН. 4. Моніторинг успішності проєкту шляхом збору даних про орієнтування незрячих учнів для подальшого покращення інфраструктури для інших представників МГН.

Назва Команди проєкту

Pro.UD Універсальний Дизайн

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Ні.

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент транспортної інфраструктури ВО КМР (КМДА)

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".