Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

TreeMap Kyiv - онлайн сервіс дерев міста Києва Брав участь

Доданий
09.03.2020
Номер
602
Екологія

Ідея проєкту - створити інтерактивну мапу і, водночас, сервіс вуличного озеленення міста (на прикладі Солом’янського району) з відкритою системою громадських онлайн звернень щодо дерев (повідомлення, зауваження, пропозиції). Інформація по кожному дереву буде містити фото, історію дій, інвентаризаційні параметри, а також заплановані заходи.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
497 900 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди

Команда проекту

Локалізація
Загальноміський проект

Опис

Проблема

Вуличне озеленення - перший і надійний рубіж захисту жителів міст від шуму і забруднення повітря. Кількість та стан цих зелених стражів напряму впливає на здоров’я мешканців. Громада міста позбавлена інформації про те скільки і де дерев було зрізано, скільки, де і що саме висаджено тощо. Мешканці не володіють інформацією щодо розташування дерев, їх стану, віку, виду. Свідома та діяльна міська спільнота не має впливу на прийняття рішень, інструментів з моніторингу стану насаджень та звернень у разі виявлених проблем. Через відсутність інформації страждає також ефективність роботи комунальних служб. Наразі бракує прозорості й відкритості в системі планування, провадження заходів та оперативності й дієвості в реагуванні на звернення громадян.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Запровадити в місті (на прикладі Солом’янського району) інформаційну систему менеджменту міських зелених насаджень, яка дасть змогу: 1) показувати інформацію про дерева на карті міста та здійснювати швидкий пошук дерев за багатьма параметрами; 2) подавати громадські звернення щодо дерев (повідомлення, зауваження, пропозиції, спостереження щодо менеджменту); 3) записувати і мати відкритий доступ до історії дій над деревами, а також, для комунальних підприємств та розпорядників зелених насаджень - планувати та вносити у відкрите джерело заходи; Інтерактивна карта допоможе мешканцям ефективно співпрацювати зі службами утримання зелених насаджень, контролювати та коригувати їх дії, відчувати поінформованість, залученість до прийняття рішень та, врешті решт, безпеку перебування у рідному місті.

Ключові показники оцінки результату проєкту

Результати пілотного проекту: 1) облік 7000 дерев вуличного озеленення; 2) розміщення інформації про них на відкритому та прозорому картографічно-інформаційному веб-ресурсі з можливостями подавати громадянські звернення, доступному 365/24/7. спроможність ефективного масштабування рішення на інші райони міста; 3) п’ять зустрічей з активними об’єднаннями громадян та активістами для поширення інформації про онлайн карту дерев міста.

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

1) Збільшення довіри до органів управління містом і зменшення кількості конфліктних ситуації при проведенні робіт у місті; 2) Підвищення ефективності та конструктивності співпраці з місцевої владою; 3) Виховання відповідальності у жителів за управління своїм власним життєвим середовищем; 4) Залучення студентів/школярів до проведення робіт у якості інформаційно-навчальної кампанії, екологічної освіти та виховання, підвищення свідомості молодих киян.

Бюджетна ефективність проєкту

1) Підвищення ефективності роботи комунальних підприємств; 2) Ефективне, прозоре використання бюджету, економія бюджетних коштів.

Інформація щодо інноваційності проєкту

1) Програмна частина проєкту буде здатною сформувати базу даних дерев в автоматичному режимі, шляхом аналізу фотографій дерев. 2) Створена система дозволить направляти звернення щодо стану вуличних зелених насаджень до відповідного підприємства з їхнього утримання, а також відслідковувати дії щодо звернень. 3) Інформаційна система дасть змогу зрозуміти причини покращення чи погіршення стану дерев, пріоритетні місця для заміни дерев, проведення заходів з підтримки особливо вартісних дерев тощо.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

497900 грн.

Інформація про співфінансування (співучасть) у проєкті

Немає

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

1) Закупівля обладнання: GNSS/GPS приймач, планшет для польової роботи, фотообладнання для панорамної зйомки. 2) Проведення польових робіт зі збору даних та фотографування дерев. 3) Розробка програмного забезпечення вимірювання параметрів дерева (координати, висота, діаметр стовбура, розміри крони тощо) за суміжними панорамними фотознімками. 4) Розробка програмного забезпечення для відображення дерев на карті міста, зручного пошуку і перегляду даних дерева 5) Організація комунікаційного зв’язку мешканців з підприємством по утриманню зелених насаджень через систему онлайн звернень. 6) Підготовка та публікація звіту. Презентація в ЗМІ та поширення інформації про інтерактивну мапу зелених насаджень серед громади.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Зовнішні ризики: 1) Здійснення обліку можливе тільки у теплий період року (травень - вересень). Подолання: планування використання трудових ресурсів. 2) Недостатнє розповсюдження продукту серед мешканців міста. Подолання: зустрічі з активними об’єднаннями громадян, співпраця з навчальними закладами. Внутрішні ризики: 1) Некоректний менеджмент проекту. Подолання: проведення періодичних робочих зустрічей з метою коригування дій та аналізу результатів за кожним завданням.

Приклади схожих рішень (проєктів)

Карта вуличних зелених насаджень Нью-Йорка, США. https://tree-map.nycgovparks.org/

Відповідальні підрозділи

Управління екології та природних ресурсів

Назва Команди проєкту

NAUPROF (NAU Project Office - команда проектного офісу НАУ)

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Так.
Предметом авторського права є ідея, алгоритм і комп'ютерна програма обробки фотозображень, а також відповідний сервіс.

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Управління екології та природних ресурсів ВО КМР (КМДА)

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".