Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Агенція “PSY JOB” Відхилений остаточно за експертизою

Доданий
10.03.2020
Номер
640
Соціальний захист, інклюзія

Створити рівні можливості для працевлаштування осіб з психічними захворюваннями, шляхом відкриття агенціі «PSY JOB» у місті Києві.
Проект дасть можливість особам з психічними захворюваннями відновити активність в суспільстві, стати повноцінними членами суспільства, вести більш здоровий спосіб життя, відчувати свою необхідність та значимість.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
981 995 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
НАТАЛІЯ
НАТАЛІЯ ДОБРОВА
Локалізація
Загальноміський проект
Адреса установи/закладу, будинку
шосе Харківське, 2-А

Опис

Проблема

За даними МОЗ кількість психічно хворих в Україні станом на 01.10.2019 становить 1,3 млн. осіб, що складає близько 3% населення країни. Нажаль, психічні захворювання в нашій країні в 21 столітті досі є найбільш стигматизованою групою. Люди, в житті яких з’явилось це захворювання, вимушені всіляко приховувати цей факт, і страждати від відсутності системної соціальної підтримки та реабілітації. Причому це стосується не тільки осіб, які захворіли, але й їх родичів. Психічні захворювання, зокрема шизофренія, призводять до того, що людина випадає з соціального життя, втрачає не тільки роботу, але й будь-які соціальні контакти, та навіть і прості побутові навички.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

В місті Києві на обліку в психоневрологічних диспансерах стоїть близько 48000. В 2019 році станом на 01.10. позбавлено дієздатності 739 особи. Кількість працевлаштованих інвалідів з психічними захворюваннями складає 145 особи, що становить 0,79%. Для працевлаштування людей з психічними розладами пропонується створити агенцію, яка розробить алгоритми підготовки та працевлаштування людей, що в першу чергу підвищить якість життя осіб з психічними розладами та їх сімей, знизить ризик суїцидів, попередить виникнення шкідливих звичок.

Ключові показники оцінки результату проєкту

Дестигматизація осіб з психічними розладами. Профілактика суїцидів у осіб з психічними розладами та їх родичів. Зменшення навантажень на психіатричні лікарні, зменшення необхідності в кількості місць в інтернатах. Гендерна рівність у працевлаштуванні для осіб з психічними розладами. Просування значимості психіатричної реабілітації в суспільстві на вищі щаблі.

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Реалізація проекту знизить рівень стигматизації осіб з психічними захворюваннями в суспільстві, зокрема серед роботодавців та в центрах зайнятості. Приверне уваги суспільства до проблеми працевлаштування найвразливішої категорії населення. А також знизить навантаження на психічні лікарні та інтернати. Практика показує, що працевлаштовані люди значно рідше госпіталізуються та більш соціально адаптовані. Проект є доступним для всіх дієздатних людей з психічними захворюваннями в м.Київ.

Бюджетна ефективність проєкту

Працевлаштування зменшує госпіталізацію в психіатричні лікарні та інтернати, що значно економить бюджетні кошти на утриманні.

Інформація щодо інноваційності проєкту

В Україні не має жодного проекту, який би системно займався найскладнішою соціальною проблемою адаптації та працевлаштування осіб з психічними захворюваннями з однієї сторони, та роботою з роботодавцями щодо підвищення свідомості та руйнування негативних стереотипів та бар’єрів.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

981 995 грн.

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

1. Розробити алгоритм «Реабілітація-працевлаштування» . 2. Відібрати та підготувати спеціалістів агенції. 3. Створити базу даних вакансій, роботодавців. 4. Провести рекламну компанію. 5. Пілотне працевлаштування.

Приклади схожих рішень (проєктів)

Не існує

Назва Команди проєкту

PSYCHABILITY

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Ні.

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Відповідальні підрозділи

Департамент соціальної політики ВО КМР (КМДА)

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".