Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

19ий Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA Очікує рішення

Доданий
24.04.2021
Номер
1040
Культура, туризм

Фестиваль Docudays UA - це найбільший кінофестиваль про права людини у Східній Європі. 19ий Docudays UA відбудеться у комбінованому онлайн та офлайн форматі у м. Київ з 25 березня по 3 квітня 2022 року. Через покази кіно, мультимедійне мистецтво та інтерактивні події ми будемо з вами говорити про новий устрій наших міст, країни та світу загалом. Фестиваль є не комерційним та не політичним.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
1 130 500 грн
Розрахунок бюджету
Локалізація
Загальноміський проект
Адреса установи/закладу, будинку
вул. Мала Житомирська, 11

Опис

Проблема

Сьогодні у Києві працюють 9 комунальних кінотеатрів: “Ліра”, “Старт", "Факел”, “Київська Русь”, “Лейпциг”, “Дніпро”, “Флоренція”, “Кіото” та “Кінотеатр ім. Т.Г.Шевченка”. Вони зручно розташовані у житлових масивах, проте їм складно конкурувати із великими мережевими кінотеатрами, розташованими у ТРЦ. Комунальні кінотеатри не завжди володіють провідним репертуаром, не мають ресурсів на потужну рекламу, часто залишаються поза увагою великих культурних подій міста. Як наслідок – історичні кінотеатри закриваються, а будівлі знищуються. Вже 18 років фестиваль Docudays UA відкриває киянам світ документального кіно. Щороку наш фестиваль відвідує близько 25 000 осіб, а з переходом у онлайн - понад 100 000 українців. Фестиваль – це унікальна культурна подія киян та гостей міста.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Цим проєктом ми хочемо підтримати комунальні кінотеатри Києва, організувати безкоштовні покази фестивальних хітів у 5 комунальних кінотеатрах Києва. Фестиваль Docudays UA одразу виконує декілька функцій – задовольняє потребу киян/ок та гостей міста у якісному культурному продукті; створює майданчик для діалогу; розвиває туристичну привабливість столиці України; залучає міжнародні інвестиції у кіноіндустрію України; сприяє утворенню нових міжсекторальних та міжнародних партнерств. Ми показуємо якісне документальне кіно, проводимо мультимедійні виставки, організовуємо інтерактивні події, щоб творити суспільство вільних людей. Ми робимо наші події доступними (адаптовані кінострічки для людей з порушенням слуху та зору, онлайн покази для мало мобільних груп).

Ключові показники оцінки результату проєкту

• Проведено щонайменше 11 кіносеансів у комунальних кінотеатрах м. Київ, розташованих у різних мікрорайонах столиці. • Використані щонайменше два елементи доступності кінопрограми: звукоопис та адаптовані субтитри. • Щонайменша 25 тис відвідувачів/ок усіх подій фестивалю у м. Київ та щонайменше 100 000 переглядів фільмів та фестивальних подій онлайн. • Щонайменше 60 документальних фільмів із України та світу показані на фестивалі та організовано щонайменше 20 супровідних подій.

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Ми прагнемо, аби документальне кіно та фестивальні події були доступними для всіх. Саме тому ми плануємо гібридну форму фестивалю (онлайн+офлайн), щоб охопити якомога більшу аудиторію, в тому числі мало мобільні групи населення. Також, уся фестивальна програма матиме ті чи інші елементи доступності (усі кінострічки матимуть описові субтитри для осіб з порушенням слуху, частина фільмів матиме спеціальну аудіо доріжку зі звукоописом для осіб із порушенням зору, інтерактивні події (панельні дискусії, тематичні обговорення) матимуть переклад на жестову мову). Усі інтерактивні події будуть безкоштовними, покази кіно у комунальних кінотеатрах мережі КП «Київкінофільм» будуть безкоштовними

Бюджетна ефективність проєкту

Фестиваль сприяє розвитку туризму столиці, в тому числі притоку іноземних гостей, що в свою чергу сприяє притоку коштів до міського бюджету Києва.

Інформація щодо інноваційності проєкту

Унікальність нашого підходу - через кіно та супровідні події ми піднімаємо гостросоціальні теми та залучаємо до відкритого діалогу представників культурного і громадського секторів, влади та профільних експертів. Фестиваль це водночас можливість подивитися якісне документальне кіно, і також інструмент для діалогу між громадою та особами, що приймають рішення. В межах проєкту ми забезпечимо високу якість відібраних фільмів, глибоке тематичне наповнення фестивальних подій, і доступність цих подій.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

1 130 500 грн

Інформація про співфінансування (співучасть) у проєкті

Фестиваль Docudays UA це масштабна міжнародна подія. Загальний бюджет фестивалю – 15 млн. грн. Команді вже вдалося залучити частково фінансування на реалізацію цього проєкту (7 200 000 грн від Посольства Швеції в Україні). Плануємо подаватися за підтримкою до Державного агентства України з питань кіно, УКФ та інших інституцій. Співорганізаторами фестивалю виступають 4 організації: ГО «Докудейз», Українська Гельсінська cпілка з прав людини, Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров'я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв» та щороку ми залучаємо більше 30 організацій-партнерів. Громадський Бюджет Києва покриватиме витрати на організацію та проведення кінопоказів у комунальних кінотеатрах міста Київ, в межах фестивалю Docudays UA.

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

1. Жовтень – лютий: формування кінопрограми (відбір фільмів, субтитрування, узгодження прав на покази), правозахисної програми (відбір та затвердження ключових підтем, переговори з учасниками та співорганізаторами подій), формування складу журі, запрошення гостей та учасників фестивалю, формування індустрійної, мультидисциплінарної програми та інших фестивальних подій. 2. Грудень – лютий: узгодження локацій та форматів (пропорційний розподіл онлайн та офлайн подій). 3. Січень – лютий: формування фестивального віжуалу: друкована продукція, постери, комунікаційні матеріали, виробництво промо роликів, тощо. 4. Січень – квітень: комунікаційна кампанія (зовнішня та внутрішня реклама, онлайн реклама, публікації у ЗМІ, ведення соцмереж). 5. 25 березня – 3 квітня - проведення фестивалю.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Поширення пандемії коронавірсу/повільні темпи вакцинації/локдаун, що не дозволить проведення масових заходів у м. Київ, запрошення іноземних гостей. Мінімізація ризику: оскільки ми ніяк не можемо вплинути на розповсюдження пандемії, у разі неможливості проведення фізичних показів та подій переважна більшість з них зможе бути переведена у онлайн формат. Якщо ж публічні заходи будуть дозволені, в межах фестивалю вони будуть організовані виключно із дотриманням усіх епідеміологічних вимог.

Приклади схожих рішень (проєктів)

В Києві проводяться кінофестивалі міжнародного формату (наприклад Молодість, KISFF), але немає профільних фестивалів де кіно сприймалося б і як мистецтво, і як спосіб поговорити про критично важливі соціальні теми, які турбують нас щодня. Документальне кіно дозволяє це плавне поєднання насолоди від перегляду кіно і можливості проведення відкритої дискусії щодо викликів сьогодення. Документальне кіно відображає справжнє життя, а відтак вміє торкатися наших найглибших куточків душі.

Відповідальні підрозділи

-

Назва Команди проєкту

19 Docudays UA IHRFF

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Ні.

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Додаткова інформація

-

Посилання на вебсторінку, або сторінку у соціальних мережах

https://docudays.ua

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент культури ВО КМР (КМДА)

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".