Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

РеаніМісто – дефібрилятор у твоєму районі! Відхилений остаточно за експертизою

Доданий
25.04.2021
Номер
1291
Міжтематичні

Раптова зупинка серця не обирає жертву. Ми хочемо зробити кожен район Києва безпечним і підвищити шанси на виживання для кожного. Мета – обладнати автоматичними зовнішніми дефібриляторами (АЗД) ЦНАПи у кожному районі – це місця з великим потоком людей. Ці апарати можуть повернути людину до життя – раніше їх встановили у метро. Також ми хочемо навчити персонал ЦНАПів надавати домедичну допомогу.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
1 455 300 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди

Команда проекту

Локалізація
Загальноміський проект
Адреса установи/закладу, будинку
наб. Дніпровська, 19-Б

Опис

Проблема

Щороку близько 350000 раптових зупинок серця трапляється поза лікарнею у США (статистика в Україні відсутня). Після раптової зупинки серця людина живе ще 5-7 хвилин. 53% жертв раптової зупинки серця виживають, коли допомогу надає перший на місці події. Кожна хвилина зволікання наближує до смерті. У 2019 році 15 проектів "РеаніМетро" перемогли на ГБ, завдяки чому дефібрилятори з'явились у метро, і у березні 2021 за допомогою дефібрилятора врятували людину на станції метро "Палац Спорту", де дефібрилятор знаходився у загальнодоступному місці. Тепер ми хочемо обладнати дефібриляторами та аптечками кожен ЦНАП Києва,так як це місце,де перетинаються великі потоки людей. Загальнодоступні дефібрилятори також привертають увагу громадськості до важливості вміння надавати домедичну допомогу.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Пропонуємо встановити дефібрилятори (АЗД) у десяти районних та міському ЦНАПах та навчити працівників ресепшн надавати домедичну допомогу. АЗД самостійно визначає ритм серця, тому ним неможливо нашкодити здоровій людині. Користувач має ввімкнути його і наклеїти електроди на тіло постраждалого. Далі АЗД аналізує серцевий ритм і за потреби робить розряд самостійно. АЗД також може сказати робити непрямий масаж серця – тут і потрібні навчені працівники. АЗД може застосовувати будь-яка людина без медосвіти. Голосуйте і залучайте друзів, щоб АЗД і навчені люди були в кожному районі міста!

Ключові показники оцінки результату проєкту

Має бути запроваджено систему фіксації випадків надання допомоги. Результативність проекту буде оцінюватися за кількістю випадків надання домедичної допомоги працівниками ЦНАПів і кількістю випадків використання АЗД. Ця інформація має публікуватися у відкритих джерелах та слугуватиме для оцінювання успішності тренінгів з домедичної допомоги.

Соціальна ефективність проєкту та його загальнодоступність

Дефібрилятори (АЗД) в місцях із великим потоком людей створюють «острівці безпеки» по всьому місту. Вміти надавати домедичну допомогу – нове правило етикету для киян. Проект зможе знизити смертність та зменшити наслідки нещасних випадків у громадських місцях. Результат проекту є загальнодоступним: будь-який відвідувач ЦНАП зможе скористатись дефібрилятором, адже це не потребує спеціальних знань, а якщо у ЦНАП станеться нещасний випадок, поруч завжди буде навчений домедичній допомозі працівник з якісною аптечкою.

Бюджетна ефективність проєкту

Проект бюджетно ефективний. У випадку порятунку життя за допомогою проекту, проект економить бюджетні видатки на охорону здоров'я.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва

1455300

Орієнтовний план заходів з реалізації проєкту

1.Проведення публічних закупівель послуг із навчання персоналу ЦНАП домедичній допомозі за стандартом (див. додатки) 2.Проведення публічних закупівель товарів: А)автоматичні зовнішні дефібрилятори (АЗД) за стандартом; Б)аптечки домедичної допомоги (див. додатки). 3.Встановлення АЗД та аптечок, навчання та сертифікація персоналу ЦНАП 4.Виготовлення та розміщення у ЦНАП інформаційних матеріалів 5.Моніторинг успішності проекту шляхом збору даних про випадки надання допомоги, подальше покращення

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Серед ризиків проекту істотна зміна курсу гривні щодо іноземних валют, різкі зміни цінової політики ринку, обставини непереборної сили (стихійні лиха, катастрофи, воєнні дії). Для мінімізації ризиків був проведений детальний аналіз ринку та вказано ринкові ціни. З досвіду проєктів "РеаніМетро" перешкодою також може бути небажання розпорядника бюджетних коштів / балансоутримувача реалізовувати проект. Маємо надію уникнути цього :)

Приклади схожих рішень (проєктів)

1. Проєкти "РеаніМетро" 2. Загальнодоступні дефібрилятори у державних установах (міжнародні аеропорти) 3. Загальнодоступні дефібрилятори у закладах приватної форми власності (магазини "Розетка", "Декатлон" та ін.)

Відповідальні підрозділи

Департамент (Центр) надання адміністративних послуг ВО КМР

Назва Команди проєкту

РеаніМетро

Наявність серед учасників Команди авторського права на реалізацію проєкту

Ні.

Приналежність до депутатських Команд

Ні.

Посилання на вебсторінку, або сторінку у соціальних мережах

https://www.facebook.com/reanimetro

Фотографії

Відповідальні підрозділи

Департамент (Центр) надання адміністративних послуг ВО КМР (КМДА)

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".