Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Зелена бібліотека Брав участь

Доданий
09.07.2017
Номер
263
Культура, туризм

Проект направлено на екологічне просвітництво, створення альтернативних форм дозвілля для дітей молодшого та шкільного віку Лісового масиву, розвиток інтересу до книги та культури читання

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
260 000 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Деснянський
Адреса установи/закладу, будинку
Академіка Курчатова вулиця, 9/21, Деснянський район, Київ

Опис

Житловий масив / мікрорайон (у разі реалізації в конкретному мікрорайоні)

Лісовий масив

Адреси, назва установи / закладу, будинку

Київ, вул. Курчатова, 9/21. Бібліотека ім. Ю. Гагаріна для дітей ЦБС Деснянського району м. Києва

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Однією з проблем розвитку нашого міста є несприятливий екологічний стан навколишнього середовища. Покоління, що зараз вступає в життя, одержить у спадщину непрості екологічні проблеми, усвідомити які необхідно сучасній дитині. Саме бібліотека може сформувати у дітей основи відповідального ставлення до навколишнього природного середовища, позитивну мотивацію до екологічно правильної поведінки і діяльності у довкіллі, розуміння екологічних проблем та шляхів їх вирішення.
Бібліотека ім. Ю. Гагаріна чотири роки працює за проектом «Збережемо дивосвіт нашої країни», який успішно реалізовує зазначені завдання. Бібліотека модернізувалась і діє у відповідності з принципами екологічно-ефективної діяльності у всіх аспектах.
Однак, бібліотека потребує кардинального оновлення інтер’єру, придбання сучасних комфортних та яскравих меблів для дітей, оскільки сучасні діти потребують сучасного комфортного середовища. Крім того, для залучення нових користувачів та потенційних волонтерів «зеленого руху», збільшення привабливості та престижності участі у багаточисленних екологічних марафонах, акціях, лабораторних дослідженнях тощо, необхідно забезпечити бібліотеку сучасними технічними засобами.

Мета проекту*

Формування екологічної свідомості у дітей молодшого та шкільного віку шляхом залучення їх до читання та бібліотеки, заохочення до проведення змістовного дозвілля та самоосвіти.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Пропонується здійснити осучаснення бібліотечного простору та ресурсної бази шляхом закупівлі нових сучасних дитячих меблів та технічних засобів для проведення різноманітних заходів, як екологічного так і іншого, інформаційно-культурного спрямування. Крім того, з метою проведення наочних досліджень типу recycling, в бібліотеці необхідно обладнати відповідний куточок. Крім того, в бібліотеці пропонується відкрити «Зелену кімнату» - своєрідну вітальню, де зможуть відпочити всі бажаючі, а окрім книг, головним доповненням будуть корисні рослини.

Для кого цей проект

Діти молодшого та шкільного віку, юнацтво, діти з особливими потребами, мешканці Лісового масиву

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1.Закупівля оргтехніки
2.Закупівля меблів та іншого обладнання

Ключові показники оцінки результату проекту

Формування особистої відповідальності за стан довкілля на місцевому рівні, оволодіння нормами екологічно грамотної поведінки, розвиток умінь приймати відповідальні рішення; збільшення кількості учасників заходів, які проводить бібліотека та, відповідно, користувачів бібліотеки; привернення уваги влади та суспільства до проблем екології; соціальна адаптація дітей з особливими потребами, з якими активно працює бібліотека; зменшення забруднення навколишнього середовища шляхом проведення екологічних акцій, які стануть традицією на Лісовому масиві «відходи у доходи», «за чисте довкілля», охоплення цими акціями дітей середнього та старшого віку.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Ризики реалізації проекту відсутні

Приклади (кейси) схожих рішень

Бібліотека ім. Френсіса А. Грегорі у Вашінгтоні ( США )
Зелена Бібліотека Ламберхеда ( Великобританія)
Зелена бібліотека м. Гомеля (Білорусь)

Автор проекту є автором електронної петиції до Київської міської ради, яка набрала більше 1000 голосів

Ні.
-

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".