Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Створення виїзної мультидисциплінарної бригади паліативної допомоги вдома в Голосіївському районі Відхилений остаточно за експертизою

Доданий
12.07.2017
Номер
437
Охорона здоров'я

Створити на базі відділення паліативної медицини «Хоспіс» Київської міської лікарні №10 виїзну мультидисциплінарну бригаду паліативної допомоги, що дасть змогу покращити доступність населення Голосіївського району до професійної паліативної допомоги, допоможе сімейним лікарям і соціальним працівникам району надавати паліативну допомогу невиліковно хворим і членам їх родин вдома

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
1 389 300 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Голосіївський
Адреса установи/закладу, будинку
Голосіївський проспект, Голосіївський район, Київ

Опис

Житловий масив / мікрорайон (у разі реалізації в конкретному мікрорайоні)

м.Київ, Голосіївський район

Адреси, назва установи / закладу, будинку

Київська міська клінічна лікарня №10, пр. Голосіївський, №59-Б

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Паліативна і хоспісна допомога (ПХД) - це комплексний мультидисциплінарний підхід, мета якого забезпечити максимально можливу якість життя невиліковно хворих і членів їхніх родин, шляхом запобігання та полегшення страждань, проведення адекватних лікувальних заходів та догляду, надання психологічної, соціальної та духовної підтримки.
При середній щорічній смертності в Голосіївському районі 2 тис. осіб, щорічна потреба населення у ПХД складає понад 1600 невиліковно хворих. Для надання стаціонарної ПХД на базі відділення паліативної медицини «Хоспіс» міської лікарні №10 розгорнуто 70 ліжок, на яких впродовж року одержують ПХД близько 200 невиліковно хворих. Отже, щорічна потреба в ПХД населенню Голосіївського району вдома складає 1400 невиліковно хворих та близько 5000 членів їх родин, що покладено на сімейних лікарів і соціальних працівників. На жаль, вони часто не можуть надати адекватну ПХД внаслідок відсутності необхідних знань і навичок, медичного обладнання і пристосувань догляду за хворими вдома тощо.
Це обґрунтовує актуальність створення на базі міськлікарні №10 разом з територіальним центром соціального обслуговування Голосіївського р-ну виїзної бригади ПХД вдома.

Мета проекту*

Метою Проекту є забезпечення гарантованої доступності та ефективності, якості та безпеки надання ПХД вдома мешканцям Голосіївського району, шляхом створення на базі відділення паліативної медицини «Хоспіс» Київської міської лікарні №10 виїзної мультидисциплінарної бригади паліативної допомоги вдома,

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Проект буде впроваджуватися Київською міською організацією ВГО “Українська ліга розвитку паліативної і хоспісної допомоги”.
Виїзну бригаду ПХД зможе викликати сімейний лікар (за потреби), персонал якої допоможе сімейним лікарям і соціальним працівникам надавати паліативну допомогу невиліковно хворим і членам їх родин вдома. За рішенням лікаря виїзної бригади ПХД і згоди пацієнта, він може бути госпіталізований до відділення паліативної медицини «Хоспіс» Київської міської лікарні №10.
Проект дозволить активізувати адвокаційну діяльність, згуртувати громадськість міста та консолідувати зусилля для розвитку ПХД у м.Києві.
Проект дозволить покращити задоволеність населення щодо ПХД в м.Києві.
Це пілотний проект, який у разі ефективності, може бути поширено на інші райони м.Києва

Для кого цей проект

Усі мешканці Голосіївського району, а також сусідніх районів м.Києва, які потребують ПХД.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1.Створити на базі відділення паліативної медицини «Хоспіс» Київської міської лікарні №10 виїзної мультидисциплінарної бригади паліативної допомоги вдома.
2.Підібрати штатних працівників і погодити з Голосіївською РДА умови фінансування роботи та заробітну плату штатних працівників виїзної бригади.
3.Провести ремонт приміщень міської лікарні №10 для розміщення виїзної бригади ПХД.
4.Придбати медичне обладнання та засоби догляду за невилвковно хворими, створити пункт прокату засобів догляду.
5.Проводити регулярні навчання персоналу виїзної бригади ПХД вдома, сімейних лікарів центрів ПМСД, соціальних працівників закладів соціального обслуговування населення, волонтерів, родичів паліативних пацієнтів, представників громадських, благодійних і релігійних організацій.

Ключові показники оцінки результату проекту

Соціальні — покращиться доступ населення до професійної ПХД вдома.
Підвищиться професійний рівень і можливості сімейних лікарів щодо надання ПХД вдома, координація і консолідація зусиль закладів охорони здоров'я і соціального захисту населення, громади міста.
Збільшиться рівень задоволеності населення і відчуття, що міська влада турбується про мешканців.
Економічні — зменшаться витрати на оплату “лікарняних” родичам по догляду за невиліковно хворими та оплату виїздів бригад швидкої допомоги.

Інформація про співфінансування (співучасть) у проекті

Голосіївська РДА - фінансування заробітної плати штату виїзної бригади ПХД вдома

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Труднощі з укомплектуванням штатів пресоналу виїзної бригади.
Труднощі фінансування виїзної бригади.

Приклади (кейси) схожих рішень

Виїзні бригади ПХД вдома функціонують у містах Івано-Франківську, Луцьку, Коломиї, Харкові та інших.

Автор проекту є автором електронної петиції до Київської міської ради, яка набрала більше 1000 голосів

Ні.

Співавтори проекту

Царенко Анатолій Володимирович, канд.мед.наук, голова Київською міської організації ВГО “Українська ліга розвитку паліативної і хоспісної допомоги”, доцент кафедри паліативної і хоспісної медицини НМАПО імені П.Л.Шупика
Добуш Данило Євстахійович - головний лікар Київської міської лікарні №10

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".