Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Відновлення легендарної скульптури у парку Відрадний "Шара НАУ" Брав участь

Доданий
13.07.2017
Номер
464
Культура, туризм

Скульптура у вигляді кулі з рельєфами у парку Відрадний, так звана шара, не тільки була цінною з художньої точки зору, вона стала легендарною для студентів НАУ та жителів Відрадного району. На жаль, вандали знищили її. Тепер випускники авіаційного університету за підтримки громадськості готові повернути жителям Відрадного витвір мистецтва і приємні спогади.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
1 641 200 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Солом'янський
Адреса установи/закладу, будинку
Михайла Донця вулиця, Солом’янський район, Київ

Опис

Житловий масив / мікрорайон (у разі реалізації в конкретному мікрорайоні)

мікрорайон Відрадний

Адреси, назва установи / закладу, будинку

парк Відрадний
точні координати 50.434117, 30.427282

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

У 60 роках минулого століття, коли парк Відрадний належав КИИГА (Національний авіаційний університет) студенти перед сесією ходили просити удачі на екзаменах до «шари», скульптури у парку Відрадний. Цей «ритуал» об’єднує покоління випускників університету. Багато жителів Відрадного виросли біля шари. На жаль, у 90 роки парк занепав, як і університет. Вандали зняли з «шари» латунне покриття і пошкодили всю скульптуру. У 2008 парк реконструювали, а шару просто викинули на смітник. У 2012 році студенти-механіки Аерокосмічного інституту знайшли шару і під час фестивалю Студвесна в знак вірності традиціям викотили її на сцену ЦКМ. Потім доля легендарної скульптури невідома. «Шара» була знаком добробуту для мікрорайону та університету та об’єктом неабиякої художньої цінності. Жителі району неодноразово піднімали тему відновлення скульптури, але ця справа потребувала коштів і волонтерів, які готові були організувати процес.

Мета проекту*

Відновлення в парку Відрадний скульптури, що є важливим для жителів району символом та мистецьким об’єктом. Таким чином розвиток культури району та його привабливості для життя. Згуртування жителів мікрорайону навколо ідеї відновлення історичного символу району.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Оскільки реставрація скульптури неможлива, пропонуємо створити нову скульптуру за мотивами старої. Нова скульптура буде виконана зі сплаву латуні і бронзи. Вже є кілька художників зі спілки художників України, які готові підтримати проект своєю творчістю. Відлити скульптуру зі сплаву латуні і бронзи можна на кількох українських підприємствах, які спеціалізуються на витворах мистецтва. Місце, де колись стояла скульптура, досі візуально має такий самий вигляд, як за наявності скульптури, тому новий художній об’єкт можна розмістити на місці старого. Ревіталізація міських об’єктів, надання нових змістів старим просторам – це тренд в урбаністиці останніх років.

Для кого цей проект

Жителі та гості мікрорайону Відрадний

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1. Січень-лютий 2018 року – прототипування скульптури художником.
2. Березень 2018 року – відлив скульптури зі сплаву латуні і бронзи.
3. Квітень 2018 року – підготовка території до встановлення скульптури і встановлення її.
4. Травень 2018 року – урочисте відкриття скульптури.

Ключові показники оцінки результату проекту

Згуртованість жителів мікрорайону Відрадний (50 000 людей) навколо ідеї відновлення історичного символу району. Як наслідок збільшення комунікації між людьми.
Створення у мікрорайоні мистецького об’єкту, що збільшить привабливість і естетичну цінність району. Залучення у мікрорайон мистецької спільноти Києва.

Інформація про співфінансування (співучасть) у проекті

Співучасниками проекту будуть члени спілки художників України, які працюватимуть над створенням скульптури. Є попередня домовленість з кількома художниками.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Слід звернути увагу на технологію виготовлення скульптури. Вона має бути антивандальною.
Оскільки в Україні лише кілька підприємств займаються виготовленням художніх об’єктів, можливе відтермінування реалізації проекту на 1-2 місяці.
Слід звернути увагу, що встановлення скульптури повинно відбуватися весною або влітку за сприятливих погодних умов.

Приклади (кейси) схожих рішень

Ревіталізація скульптур в Grange Park в Канаді.
Ревіталізація скульптури в Bethlehem’s Sculpture Garden в США.

Автор проекту є автором електронної петиції до Київської міської ради, яка набрала більше 1000 голосів

Ні.

Співавтори проекту

Ілона Мошелюк, Ігор Кравчишин, Ганна Панасюк

Фотографії

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".