Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Мониторинг озера Гарячка системою УРБОМОНІТОР Брав участь

Доданий
14.07.2017
Номер
604
Екологія

Містяни не можуть оцінити ризики для власного здоров'я через відсутність систем оперативного спостереження,за навколишнім середовищем, та сповіщення про викиди шкідливих речовин від промислових та інфраструктурних об'єктів. Для інформування населення пропонується розмістити поблизу промислових об'єктів в міський смузі систему приладів під загальною назвою УРБОМОНІТОР.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
1 830 000 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Загальноміський проєкт
Адреса установи/закладу, будинку
вул. Здолбунівська, 4

Опис

Житловий масив / мікрорайон (у разі реалізації в конкретному мікрорайоні)

Позняки, Соцмістечко, Березняки

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Мешканці Києва скаржаться на системне погіршення екологічної ситуації в місті через викиди підприємств, що розташовані в міський смузі. Підтвердити чи спростувати це твердження наразі не має можливим через відсутність достатньої кількості станцій які діють постійно, контролюють екологічну ситуацію в місті і надають данні про стан забруднення міського середовища. Мобільні пости прибувають на місце потенційного екологічного забруднення з запізненням, тому фіксують не коректні данні.
Це створює загрозу здоров'ю місцевих жителів через необізнаність про реальний стан навколишнього середовища. Також ситуація, що склалась, може сприяти несумлінним підприємствам використовувати безконтрольність екологічної безпеки з метою перевищення допустимих шкідливих викидів.
Типовий приклад склався в мікрорайоні Позняки. Жителі скаржаться на пилові бурі, що постійно виникають в повітрі. Місцеві активісти вже дізнались, що виною всьому є золовідвал електростанції проте мониторинг ситуації робиться поки що точково через брак коштів. Це наражає мешканців на ракові захворювання, захворювання дихальних шляхів та ін

Мета проекту*

Проінформувати містян про реальний стан справ в екологічній сфері. Зібрати статистичні данні для міської влади за для формування екологічної політики. Налагодити громадський контроль за викидами промислових підприємств. Створити базу даних для подальшого вивчення вченими міського середовища.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Система блоків сенсорів відполіровуватиме показники забруднення повітря і передавати дані на центральний блок де вони будуть оброблюватись і виводитись на веб-сайт, а також на монітори, що розміщенні поруч з сенсорами. Показники, що планується вимірювати пристроями: Формальдегід та сірчані сполуки- приймаючи до уваги особливість місцевості і промислових процесів на ній основною метою системи приладів буде визначення рівня забруднення і постійний його контроль. Також базова комплектація дозволяє виявляти наступні викиди шкідливих речовин, дизельні та бензинові викиди, монооксид і діоксид вуглецю, озон, радіаційне та ультрафіолетове випромінювання, пилове забруднення, шумовий, електромагнітний та вібраційний фони

Для кого цей проект

Киянам- оцінити ризики для власного здоров'я та екологічний стан міста. Місцевим активістам- реальні данні щодо діяльності потенційних забруднювачів Місцева влада- контролювати викиди промислових підприємств та розробляти екологічну політику міста. Екологам, вченим, дослідникам

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

Погодження з усіма зацікавленими сторонами конфігурацію та функціонал системи. Вибір точок встановлення приладів. Погодження доступу до живлення. Розробка технічної документації. Закупівля елементів системи. Розробка програмного забезпечення. Монтаж системи та пуско-наладочні роботи. Налагодження роботи центрального блоку обробки та зберігання даних. Перша пересс-конференція щодо старту першого в Україні громадського екологічного моніторингу. Розробка сайту, картографічного он лайн додатку, виведення даних на монітори. Проведення інформаційної кампанії щодо можливостей використання системи пересічними громадянами, дослідниками, посадовцями. Пост контроль реалізації проекту. Оприлюднення зібраних данних і результатів пост проектного опитування.

Ключові показники оцінки результату проекту

Зменшення частоти шкідливих викидів від промислових підприємств. Встановлено реальний рівень забруднення сірковмісними сполуками в мікрорайонах Позняки, Соцмістечко, Березняки, Комфорт таун. Збільшення зацікавленості місцевих жителів до власного здоров'я і впливу на нього оточуючого середовища. На базі отриманих даних розроблено регулюючи документи щодо екологічної ситуації конкретного регіону. Отримано зацікавленість в розбудові проекту в принаймні трьох майданчиках в місті Києві або залучено хоча би одного представника з регіонів зацікавленого в реалізації проекту. Виходу щонайменше 5 публікацій протягом року три з яких в місцевих або інтернет змі дві в спеціалізованих (наукових або екологічних) змі

Автор проекту є автором електронної петиції до Київської міської ради, яка набрала більше 1000 голосів

Ні.
-

Співавтори проекту

Павло Приходченко

Відповідальні підрозділи

Департамент міського благоустрою ВО КМР (КМДА)

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".