Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Центр розвитку наукового потенціалу міста Києва Відхилений остаточно за експертизою

Доданий
14.07.2017
Номер
637
Освіта

Центр розвитку наукового потенціалу міста Києва прагне забезпечити київських вчених легальним безперебійним доступом до провідних реферативних та повнотекстових онлайн-ресурсів наукової інформації, що сприятиме прогресу наукової думки та винахідництва в нашому регіоні.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
912 800 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Локалізація
Подільський
Адреса установи/закладу, будинку
Григорія Сковороди вулиця, 2

Опис

Адреси, назва установи / закладу, будинку

Вулиця Сковороди 2, Наукова бібліотека Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Сьогодні неможливо проводити наукові дослідження без постійного надійного доступу до актуальної наукової інформації. Попри вікові наукові традиції Києва, більшість працівників наукових та освітніх установ столиці позбавлені такого доступу через непомірно високі ціни світових академічних видавців і обмежене державне фінансування наукових досліджень. Разом з тим, науковий потенціал нашого регіону є основною рушійною силою сталого економічного розвитку та підвищення добробуту киян.

Мета проекту*

Мета проекту – створити сучасний онлайновий центр, що дозволить науковцям, студентам та усім зацікавленим мешканцям Києва отримати постійний легальний, зокрема й віддалений, доступ до наукових інструментів та ресурсів, а також отримати консультацію та поради щодо їхнього ефективного використання.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Для реалізації мети проекту пропонується передплатити доступ до наукових інструментів та ресурсів від провідних компаній та агрегаторів, зокрема Elsevier, Springer Nature, IEEE, ProQuest, EBSCO, Clarivate Analytics. Доступ до реферативних і повнотекстових інформаційних ресурсів надаватиметься онлайн за допомогою EZProxy, що повинно відповідати умовам ліцензії. Додатково, фахівці Центру проводитимуть щомісячні тренінги та індивідуальні консультації для користувачів щодо особливостей доступу, ефективного використання передплачених інструментів та ресурсів, а також інших питань, пов’язаних з розвитком наукового потенціалу.

Для кого цей проект

Для професійних науковців, викладачів, аспірантів, студентів та учнів, а також усіх, хто цікавиться наукою.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

Реалізації проекту створення Центру розвитку наукового потенціалу міста Києва передуватиме кілька етапів:
1) Проведення відбору реферативних та повнотекстових баз для передплати з дотриманням прозорих критеріїв відбору та залученням до процесу наукової громади міста;
2) Укладання договорів з офіційними постачальниками академічних інструментів та ресурсів, які були відібрані для передплати на попередньому етапі;
3) Створення та підтримка веб-сайту Центру, налаштування EZproxy для надання користувачам Центру віддаленого доступу до передплачених наукових продуктів;
4) Безперебійна робота Центру – реєстрація та обслуговування користувачів, проведення тренінгів, індивідуальних консультацій щодо ефективного використання передплачених наукових продуктів.

Ключові показники оцінки результату проекту

Користування послугами Центру спростить доступ до наукової інформації, сприятиме обміну знань та ідей, що позитивно вплине на ріст публікаційної активності та академічної співпраці українських вчених, що в свою чергу покращить авторитет та привабливість регіону в очах міжнародних інвесторів. Успішна робота Центру повинна заохотити представників місцевих органів влади активно використовувати здобутки наукового прогресу для вирішення соціальних проблем та благоустрою міста.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Значне зниження курсу національної валюти може суттєво зменшити кількість баз, або термін їх передплати.

Автор проекту є автором електронної петиції до Київської міської ради, яка набрала більше 1000 голосів

Ні.

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".