Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Цифрова бібліотека Києва Реалізований

Доданий
14.07.2017
Номер
679
Культура, туризм

Надання вільного доступу до унікальних, цінних, рідкісних бібліотечно-інформаційних ресурсів бібліотек Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва та НБ НаУКМА через створення Цифрової бібліотеки міста Києва, де буде представлено вітчизняній громадськості та світовій спільноті історико-культурне надбання громади м. Києва.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
390 000 грн
Розрахунок бюджету
Лідер проекту
Локалізація
Загальноміський проект
Адреса установи/закладу, будинку
вул. Тургенєвська, 83/85, Київ

Опис

Житловий масив / мікрорайон (у разі реалізації в конкретному мікрорайоні)

Подільський

Адреси, назва установи / закладу, будинку

вулиця Тургенєвська, 83/85, Шевченківський район, м. Київ
вулиця Григорія Сковороди, 2, Подільський район, м. Київ

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Входження України в світовий, культурний, інформаційний, освітній, простір вимагає від бібліотек нового підходу до забезпечення інформаційних потреб суспільства через створення відкритого доступу до бібліотечно-інформаційних ресурсів шляхом оцифрування та представлення в мережі Інтернет.

Мета проекту*

Метою створення проекту є оцифрування рідкісних та цінних видань з фондів бібліотеки та представлення їх на сайті «Цифрової бібліотеки міста Києва» для забезпечення інформаційних потреб вітчизняних та зарубіжних науковців, студентів, викладачів, дослідників та широкого загалу та тих, хто цікавиться

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Для створення інноваційної цифрової бібліотеки "Цифрова бібліотека міста Києва", яка надає вільний доступ до унікальних, цінних та рідкісних бібліотечно-інформаційних ресурсах з використанням мережі Інтернет необхідне сучасне технічне обладнання та технології.
Бюджетом передбачені:
- оновлення та адаптація програмного забезпечення Omeka з відкритим кодом відповідно до потреб проекту;
- дизайн веб-сайту "Цифрова бібліотека м. Києва"
- розробка правил опису метаданих Dublin Core
- оцифрування унікальних, рідкісних та цінних документів фондів Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва та НБ НаУКМА;
- представлення на веб-сайті "Цифрова бібліотека м. Києва"

Для кого цей проект

Проект для забезпечення інформаційних потреб вітчизняних та зарубіжних науковців, студентів, викладачів, працівників освіти та культури в унікальних, цінних та рідкісних бібліотечно-інформаційних ресурсах з використанням мережі Інтернет.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

Дизайн веб-сторінки "Цифрова бібліотека м. Києва"
Оновлення та адаптації ПЗ Omeka
Розробка правил опису метаданих Dublin Core
Оцифрування документів з фондів Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва та НБ НаУКМА, використовуючи обладнання НБ НаУКМА
Оцифрування інформаційно-бібліографічних ресурсів з фондів Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва та НБ НаУКМА із залученням сторонніх організацій
Представлення оцифрованих об’єктів в Інтернет мережі

Ключові показники оцінки результату проекту

Виконання усіх вищеописаних етапів проекту дозволить гарантувати збереження унікальних, цінних, рідкісних документів громади Києва, надасть можливість забезпечити інформаційні потреби світової громадськості до оцифрованих документів через веб-сайт "Цифрова бібліотека м. Києва" в мережі Інтернет та сприятиме формуванню позитивного іміджу міста Києва та України в цілому. Планується оцифрувати та представити світовій спільноті понад 15 000 друкованих видань, 20 000 одиниць архівних документів, 10 000 фотокадрів та слайдів тощо.

Інформація про співфінансування (співучасть) у проекті

Надання унікальних документів з фондів Публічної бібліотеки ім. Лесі Українки м. Києва для оцифрування. Частину робіт з оцифрування фондів цієї бібліотеки та НБ НаУКМА, розробку правил опису метаданих Dublin Core, представлення та промоцію оцифрованих документів заплановано виконати силами працівників НБ НаУКМА. Для оцифрування фотоплівок, слайдів та інших типів документів планується залучення сторонніх організацій. Для оновлення та адаптації ПЗ Omeka потрібне залучення стороннього IT-фахівця.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Здорожчання вартості та ремонту техніки, здорожчання вартості послуг з оцифрування документів сторонніми організаціями, здорожчання вартості оновлення та адаптації ПЗ Omeka.

Приклади (кейси) схожих рішень

Електронна бібліотека «Культура України»
World Digital Library (Світова цифрова бібліотека)
Europeana
Manuscriptorium

Автор проекту є автором електронної петиції до Київської міської ради, яка набрала більше 1000 голосів

Ні.
-

Співавтори проекту

Романюк Ольга Іванівна
Чорна Тетяна Володимирівна

Фотографії

Останні оновлення проектів

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".