Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Надання паліативної допомоги для мешканців Шевченківського районі м. Києва Негативний висновок

Доданий
14.07.2017
Номер
718
Охорона здоров'я

Створення на базі ДЗ Республіканська клінічна лікарня МОЗ України паліативного відділення, виїзної паліативної служби на дім для надання допомоги вдома невиліковнохворим пацієнтам та їхнім родичам та гарячої телефонної лінії щодо знеболення для лікарів та пацієнтів, що поліпшить доступ мешканців Шевченківського району до професійної паліативної допомоги, зокрема, й до адекватного знеболення.

Очікуване фінансування з бюджету міста Києва
1 733 460 грн
Розрахунок бюджету
Лідер команди
Олександра
Олександра Брацюнь
Локалізація
Шевченківський
Адреса установи/закладу, будинку
Володимира Винниченка вулиця, 9, Шевченківський район, Київ

Опис

Житловий масив / мікрорайон (у разі реалізації в конкретному мікрорайоні)

Шевченківський район

Адреси, назва установи / закладу, будинку

Державний заклад Республіканська клінічна лікарня МОЗ України, вулиця Винниченка, 9, м. Київ

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

За статистикою у 2016 році у Шевченківському районі м. Києва померло близько 2 тисяч осіб. За оцінкою ВООЗ, 80% хворих померлих від захворювань на останніх стадіях хвороби потребує паліативної допомоги. До таких хвороб належать онкологічні захворювання, а також важкий перебіг серцево-судинних захворювань, нервової системи, нирок та органів дихання,цукрового діабету,СНІДу, туберкульозу, вірусних гепатитів В і С,вікових уражень опорно-рухового апарату. Отже,,кількість хворих, які потребували паліативної допомоги у Шевченківськом у районі у 2016 році становило приблизно 1 600 осіб.
За визначенням ВООЗ–«паліативна допомога–це комплексний підхід, з метою покращення якості життя пацієнтів і їх сімей, які стикаються з небезпечною для життя хворобою, шляхом лікування болю,полегшення психологічних і духовних страждань.У Шевченківському районі відсутній стаціонарний заклад для надання паліативної допомоги та не існує виїзної служби на дім для допомоги важкохворим. Для цього планується утворення паліативного відділення, виїзної паліативної служби та консультативної гарячої телефонної лінії, що дозволить мешканцям Шевченківського району отримати якісну паліативну допомогу

Мета проекту*

Забезпечити мешканцям Шевченківського району доступ до якісної паліативної допомоги шляхом створення на базі ДЗ Республіканська клінічна лікарня МОЗ України паліативного відділення, виїзної служби на дім та телефонного консультування лікарів та пацієнтів з питань призначення знеболення

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Близько 85% невиліковнохворих пацієнтів на останніх стадіях хвороби бажають перебувати вдома. Часто вони потерпають від нестерпного болю чи інших проявів хвороби. Виїзна паліативна служба на дім у складі лікаря, медичної сестри, психолога, соціального працівника, та при потребі священнослужителя зможе надати медичну, психологічну та духовну допомогу та покращити якість життя пацієнта та його родичів без потреби госпіталізації. Гаряча телефонна лінія дозволить родичам отримати консультації щодо догляду за важкохворими, а також сімейним лікарям щодо правил виписування сильнодіючих знеболювальних. Для пацієнтів, стан яких буде потребувати перебування в стаціонарі буде функціонувати спеціалізоване паліативне відділення з можливістю перебування поряд родичів 24 години на добу.

Для кого цей проект

для мешканців Шевченківського району

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1.Провести ремонт приміщення лікарні з урахуванням стандартів паліативної допомоги (одномісні палати з санвузлом, кнопкою виклику персоналу, відсутність порогів, широкі дверні пройоми) для розміщення відділення паліативної допомоги та виїзної паліативної служби на дім (диспетчерська з місцем зберігання лікарських засобів).
2.Провести підбір штатних працівників паліативного відділення, виїзної паліативної служби на дім, консультанта телефонної лінії.
3.Провести телефонну лінію та Інтернет, придбати телефонний апарат для потреб гарячої телефонної лінії.
4.Провести інформаційні кампанії у Шевченківському районі для ознайомлення мешканців щодо пропонованої послуги.

Ключові показники оцінки результату проекту

Суспільні – рівень надання паліативної допомоги пропорційний цивілізованості суспільства. Через гуманізацію охорони здоров’я, зросте повага до гідності людини.
Медичні – поліпшиться надання допомоги важкохворим пацієнтам, покращиться доступ до знеболення вдома (за статистикою 85% невиліковно хворих бажають перебувати вдома ).
Соціальні — зменшиться навантаження на родичів невиліковно хворих через надання кваліфікованої допомоги виїзної служби на дім (фахова медична, соціальна, психологічна, духовна підтримка).
Економічні — через роботу виїзної служби на дім зменшиться навантаження на стаціонарні заклади – втричі дешевше (оптимізація витрат).

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Складність щодо підбору професійних кадрів паліативного відділення та виїзної паліативної служби
Дороговизна ліків для знеболення онкологічних пацієнтів

Приклади (кейси) схожих рішень

Паліативні відділення функціонують у Дніпровському та Святошинському районах міста Києва
Виїзні служби для обслуговування паліативних пацієнтів вдома успішно функціонують у Івано-Франківську, Рівному, Луцьку.

Автор проекту є автором електронної петиції до Київської міської ради, яка набрала більше 1000 голосів

Ні.

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".