Не вдалося увійти в систему

{{errorMessage}}

Пташина вежа на Почайні Брав участь

Доданий
14.07.2017
Номер
755
Екологія

Сотні мартинів гніздяться на річці Почайна на Оболоні. Посередині водного дзеркала на острівцях з очеретів та жовтих глечиків викохують своїх пташенят. Це унікальне природне видовище, тим дивовижніше в урбанізованому міському просторі. Його треба побачити хоч раз! Але зараз заповідне місце майже недоступне. Пропонуємо відкрити казку, облаштувавши оглядову вежу для спостереження за птахами.

Бюджет
1 010 000 грн
Розрахунок бюджету
Лідер проекту
Район
Загальноміський проект
Адреса
Степана Бандери проспект, 34в, Оболонський район, Київ

Опис

Житловий масив / мікрорайон (у разі реалізації в конкретному мікрорайоні)

Парк Почайна

Адреси, назва установи / закладу, будинку

Озеро на річці Почайна біля затоки Вовкувата

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Мартин звичайний (схожий на чайку) перебуває під опікою Бернської конвенції та Директиви ЄС про захист диких птахів. Киянам неймовірно пощастило, тому що через наше місто проходить міграційний маршрут мартинів з півночі на південь. Але ж це птахи, які селяться великими колоніями неподалік від людей на внутрішніх водоймах (річках, озерах), і спостерігати за ними - одне задоволення.

Мартіни відрізняються чванливим та агресивним норовом, вони люто обороняють свою територію від сусідів, здіймаючи вередливий галас і пікіруючи на кожного, хто ризикне надто близько підійти до гніздування.

Тому необхідно створити умови, при яких не порушуючи життєвий простір птахів, за ними можна було б спостерігати. В світі для цього прийнято облаштовуються спеціальні маршрути або місця, зручні для спостережень — наприклад вежі. Зазвичай, це робиться у національних парках, на статус якого претендує нещодавно відкрита історична Почайна.

Мета проекту*

Зробити заповідний пташиний світ досяжним для людини, водночас зберігаючи його недоторканість, влаштувати на Почайні центр спостереження за птахами.

Пропоноване рішення щодо розв'язування проблеми і його обґрунтування

Зробити вільним підхід до річки зі сторони проспекта Ст.Бандери. Зараз пішохідні доріжки там майже відчутні. Вежу (висота – 15 метрів, діаметр – 4,5 – 5 метрів) для спостереження за птахами влаштувати на лівому березі з боку існуючих будівель торгівельного центру, таким чином привертаючи погляд туристів до птахів та зелених насаджень на іншій стороні Почайни. Конструкцію вежі пропонується зробити легкою, «пташиною», зі сталі та дерева та гвинтовими сходами в середині та оглядовим майданчиком зверху.

Для кого цей проект

Кияне та гості міста, що відвідують літописну річку Почайна

Прихильники орнітологічного туризму та бердвочерінгу

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

Запроектувати та побудувати на набережній біля Почайни оглядовий майданчик на вежі для спостереження за птахами.

Ключові показники оцінки результату проекту

Створення комфортних умов для спостереження за мартінами на Почайні, збільшення привабливості місцевості для орнітологічного туризму, захист водойми та птахів.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Немає. Влаштування вежі відповідає архітектурній концепції парку Почайна, яка перемогла на Всеукраїнському закритому архітектурному конкурсі Департаменту будівництва та архітектури КМДА.

Приклади (кейси) схожих рішень

У Фінляндії поблизу міста Лієкса є вежа заввишки 18 метрів, біля неї протікає водойма, посередині якої на остріві приземляються птахи. В Естонії в національному парку Лахемаа - 7-ми метрова вежа, яка вміщує десятки людей , що спостерігають за птахами на лузі Віхасоо.

Автор проекту є автором електронної петиції до Київської міської ради, яка набрала більше 1000 голосів

Ні.
-

Співавтори проекту

Команда архітекторів "Next Space"
Костянтин Богатов, депутат Київради
ГО "Громадський рух Почайна"

Фотографії

Деякі браузери можуть блокувати підключення до Facebook, якщо ви не бачите коментарі чи не можете залишити коментар, спробуйте використати інший браузер чи режим "Інкогніто".